Soutěžící, které se na klání připravovaly několik měsíců, pobývaly před začátkem akce v šatně, kde se jich ujaly kadeřnice a vizážistky.

Na otázku, proč se do soutěže přihlásily odpovídaly dívky vesměs shodně. „Chci získat nové zkušenosti,“ řekla například Nikol Heryánová.

Atmosféra v zákulisí byla trochu napjatá. Mezitím, co se dívky chystaly na svá vystoupení, v místnosti vedle se sešla porota.

„Podle mě se tato soutěž krásy liší od ostatních v tom, že vzhledem k věku dívek si zachovává určitou nevinnost. Dívky to spíš berou jako zábavu,“ domníval se porotce Jan Kučera.

V letošním ročníku se v soutěži sešlo jen šest dívek. Pracovníci rožnovského Střediska volného času, kteří akci pořádali se proto rozhodli, že příští rok se soutěž neuskuteční.

„Dívek se v posledních letech hlásí méně. Soutěž proto odložíme,“ povzdychla si ředitelka střediska Ludmila Linhartová.

Akce začala krátce po druhé hodině. Dívky se v předem nacvičeném monologu porotě i divákům představily a poté zodpověděly otázky poroty.

Následoval společný aerobic a volná disciplína. „Já zahraji na klavír. Mám trochu trému,“ prozradila soutěžící Barbora Zelinková.

Nakonec předvedly dívky netradiční módní přehlídku, ve které se představily v převleku za svou oblíbenou osobnost. K vidění tak byla například zpěvačka Madona v podání Marie Kyryljukové nebo Hermiona Jany Hatlapatkové. Mezi jednotlivými soutěžními disciplínami vystupovali mimo jiné břišní tanečnice nebo tanečníci break dance. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo kolem páté hodiny.

Vítěznou trojici obstoupili gratulanti a fotografové.

Na prvním místě se umístila Nikol Heryánová z Valašské Bystřice, na druhém Sabina Šoltýsová z Valašské Bystřice a na třetím místě skončila Patricie Chudáčková ze Zubří.