Na své si přišli také běžkaři. Velmi dobré podmínky nabídla například trasa z Dušné na Vsacký Cáb a také okruhy kolem Cábu.

Ve Ski areálu Razula se rozjel vlek na jedné ze čtyř sjezdovek střediska, na modré sjezdovce Horal u hotelu Horal. Při příležitosti zahájení sezóny tam mohli návštěvníci lyžovat zdarma. „Využily toho desítky lyžařů, více jich přijelo v neděli. Kdo dorazil, určitě byl spokojený, měli jsme sice mrazivé, ale krásné a slunečné počasí," uvedl šéf Ski areálu Razula Leo Bača.

V týdnu nyní bude sjezdovka Horal uzavřená a vlekaři budou pokračovat v jejím zasněžování. O příštím víkendu předpokládají otevření také hlavní, kilometrové sjezdovky Razula.

Na sto padesát lyžařů přivítali v sobotu i v neděli na sjezdovce v Karolince. „Jsem rád, že konečně začala zima. Už jsem myslel, že do Vánoc ani lyže nevytáhnu. Sice je mrazivo, ale dá se to v pohodě vydržet," pochvaloval si v sobotu ráno v Karolince lyžař Tomáš Doseděl.

Díky mrazům, které panovaly v posledních dnech, se provozovatelům skiareálu podařilo pokrýt sjezdovku přibližně třiceticentime­trovou vrstvou technického sněhu. Pro lyžaře otevřeli 650 metrů sjezdovky. „První víkend byl výborný. Lyžařů bylo dost a bylo vidět, že jsou natěšení," pochvaloval si provozovatel areálu v Karolince Jan Dudek.

Od pondělí až do čtvrtka bude ovšem sjezdovka opět uzavřená a vlekaři budou pokračovat v zasněžování. „Otevřeme opět v pátek na večerní lyžování a poté o víkendu. Doufáme, že už celou sjezdovku," zdůraznil Jan Dudek. Během prosince začnou v Karolince také s osazováním překážek v nejdelším snowparku v Beskydech, SPK – Snowpark Karolinka.

Desítky lidí o víkendu také oprášilo své běžky. Chybu neudělali ti, kteří zamířili třeba na Vsacký Cáb. „Velmi dobrá je trasa z Dušné na Cáb a také okruh kolem Cábu. Běžkaři tady jezdí už od čtvrtka. Hřebenovou trasu z Cábu na Soláň bych ale ještě nedoporučoval," uvedl o víkendu Igor Levč z Nordic Ski centra Vsacký Cáb.

Podle jeho slov ale mohlo být ve stopách ještě daleko více sportovců. Řada z nich se ale nechala odradit nízkými teplotami a také zpravodajstvím. „Všude hlásili, jaké jsou velké mrazy. Ale například u nás nebo na Kohútce bylo díky inverzi velmi příjemné slunečné počasí. Ráno minus šest stupňů, přes den dokonce minus tři stupně. Kdo nevyjel na hory, může litovat," přiblížil Igor Levč.

Související Valašská lyžařská střediska se chystají na zahájení sezony