Baňky, vykrajovátka, vonné svíčky a spousta dalších vánočních ozdob. Stanoviště s tímto sortimentem obdivovalo nejvíce příchozích. „Lidí je tu sice spousta, ale nedalo mi to a vystála jsem si řadu na překrásné baňky. Nakonec jsem si odnesla ozdobu s vlastním jménem," prozradila návštěvnice Alena Martínková.

Do tří pater stavebního učiliště přijelo kolem sto dvaceti řemeslníků. „Stejně jako v předešlých letech, také letos k nám zavítali také prodejci ze Slovenska a Polska," řekla pořadatelka Dana Šmelcerová.

Hojnou účast si pochvalovala. „Lidí je hodně. V podstatě je to každý rok podobné. Za pořadatelky musím říct, že nás stálý zájem velice těší," dodala Šmelcerová. Krása ruční práce se dala obdivovat u každého stánku. Nejčastěji byla vidět keramika, nechyběly však ani háčkované a paličkované ozdoby na vánoční stromek. Pořídit se daly háčkované zvonečky, andělíčci nebo čert s Mikulášem.

Stejné ozdoby se prodávaly také z perníku, jehož vůně příchozím připomněla, že se blíží čas Vánoc. „Mě osobně nejvíce vždy oslní nazdobené perníčky. Chodím každý rok a vždy si nějakou krásnou ozdobičku z perníku koupím. Věším je na stromek nebo na chvojí," prozradila čtyřiatřicetiletá Tereza Mikulová.

Doslova narváno bylo u stánku s vykrajovátky. „Nemáte andělíčka nebo housličky?" bylo slyšet z davu. Načerpat vánoční atmosféru, ale také inspiraci přišly na jarmark především ženy. Některé si však s sebou vzaly mužský doprovod. Jindy byly vidět celé rodiny. Mezi návštěvníky se kromě češtiny ozývala často také slovenština.

Z jarmarku nešlo odejít s prázdnou. Kdo si neodnesl alespoň malou ozdobičku na stromeček, nedržel v ruce alespoň domácí valašské koláče nebo kus frgálu, jakoby tu nebyl. Dveře za posledními návštěvníky se zavřely až po setmění. Krajkářský a řemeslný trh skončil v 17 hodin.