Příjemné slunečné počasí a bohatý program přilákaly stovky návštěvníků. Lidé se bavili při vystoupeních kapel, ochutnávali také dobroty, které pro ně připravili členové místních složek.

Slavnosti zahájil úderem čtrnácté hodiny starosta Huslenek Oldřich Surala. Akce se letos kvůli rekonstrukci víceúčelového hřiště, kde se dříve konaly, přesunuly do areálu poněkud skromnějšího výletiště Rybníček.

V úvodu vystoupily děti z místní základní a mateřské školy. Přítomné diváky pobavil také kouzelník Šeklin. Hudební část programu měly odpoledne a v podvečer na starost kapely Karel Zich Revival Band a Dareband.

Večerní tancovačku doprovodil energický Stram, který místy upustil od bigbítu, na který se specializuje. Členové rockové formace pro potěšení návštěvníků zabrousili také do vod lidové písně či country.

Spokojenost s průběhem třetích obecních slavností neskrýval starosta Huslenek Oldřich Surala. „Po celý den panuje skvělá takřka rodinná atmosféra. V programu se představily děti, bavila se střední generace a při večerní tancovačce pak zejména mladí. Každý si našel to své,“ hodnotil Surala.

Také přemístění slavností z areálu hřiště na výletiště Rybníček se podle něj ukázalo jako krok správným směrem. „Lidé byli na menším prostoru více spolu, více komunikovali. Skvělá byla i moderátorka dne, která je dokázala stmelit,“ pochvaloval si starosta.

Pořadatelé nepodcenili ani občerstvení, o které se po celý den zodpovědně starali členové místních složek. Hasiči podávali guláš, sportovci speciality z udírny a pracovníci Červeného kříže se postarali o valašské frgály a další sladkosti.

V programu Huslenských slavností měly své místo také soutěže pro děti i dospělé. Ve večerních hodinách potěšil shromážděné ohňostroj.