Jako každý rok se nejprve sešly v hospodě pod nádražím a pak v průvodu vesnicí děsily lidi. „Letos nás bylo o něco méně. Nejstarší čarodějnice umřely, ale naštěstí máme teď dost mladých," prozradila jedna z čarodějek, Kifimura Barabová.

Potom se všechny čarodějnice přesunuly ke sportovnímu areálu u restaurace Paradon. Na louce měly totiž připravenou hranici. Večer na ní plánovaly upálit tu nejošklivější z tlupy.

„Dej bacha, ať tě nechytí," radil asi osmiletý kluk svému kamarádovi, zatímco utíkal před malou čarodějkou s koštětem. Když ho dostihla, dostal s malou metličkou po zádech.

Kolem páté hodiny odpoledne začaly první soutěže. Děti skákaly přes oheň, házely metlou do dálky, skákaly v pytlích, létaly na koštěti a malovaly.

Na akci dorazili tedy především rodiče s malými dětmi. Antonie a Ivan Kandusovi z Valašské Polanky se s nimi sletu účastní každý rok. „Chodíme tu hlavně kvůli nim. Převlečené za čaroděje a čarodějku se tu mohou vyblbnout," uvedla Antonie.

Mezi místními bylo však i množství přespolních. O polanském srazu čarodějnic se dozvěděli různými cestami.

„Máme hned vedle areálu chalupu, tak se sem chodíváme každý rok podívat," poznamenala Jolana Zbranková ze Vsetína.

Olga Hajdová ze Vsetína byla na srazu už podruhé. O sletu se doslechla díky svému muži, který pracuje nedaleko sportovního areálu. Ve večerních hodinách potěšily čarodějnice všechny přítomné ještě tanečním číslem.