Vítězem rybářského závodu, který se v sobotu uskutečnil u rybníka ve valašskomeziříčské místní části Podlesí, se stal Radovan Blažek. Dvaapadesátiletý domácí rybář během pěti hodin čistého času ulovil ryby o celkové délce 133 centimetry.

„S prvním kolem jsem byl spokojen, ale po změně stanovišť už to nebralo nikomu, ani mně,“ posteskl si vítěz, jenž nelichotivou situaci přičetl nepřízni počasí a nízkému tlaku. Při soutěži použil vlastní návnadu, jejímž základem je rohlík.

„Přesný recept ale neprozradím, je to tajemství každého rybáře,“ nechtěl v žádném případě prozradit složení. Posléze ale skromně dodal, že podle něho je nakonec stejně rozhodující štěstí a vyhrát tak mohl kdokoliv.

Jako trofej si odnesl téměř půlmetrového, vlastnoručně uloveného kapra.

„Na oslavu uspořádám grilovačku,“ prozradil Blažek.

Na druhém místě skončil Radek Chovanec z Loučky.

„Do závodu se nám přihlásilo dvaašedesát rybářů hlavně z Valašského Meziříčí a okolí. Dorazili ale i soutěžící z dalších koutů Moravy a jeden přijel ze Slovenska,“ upřesnil ředitel závodu a předseda valašskomeziříč­ských rybářů Vojtěch Macháň.

Akce bude pokračovat i v neděli, kdy se u rybníka budou konat dětské závody.

„Součástí programu bude slavnostní předání rybářských lístků dětem, které absolvovaly přípravu a zkoušky v rámci zájmového kroužku při Středisku volného času Domeček,“ doplnil meziříčský mluvčí Josef Beneš.