Související články ze stavby obchvatu zobrazíte po rozkliknutí ZDE

Stavba za víc než šest set milionů korun se začala stavět ke konci roku 2008 a původně měla být pro provoz otevřená až na začátku toho příštího. První auta na ni tedy zavítala s předstihem. „Průjezd Bánovem byl největší dopravní závadou na celém průběhu silnice I/50, protože byl veden velmi nevhodným směrovým a výškovým uspořádáním. Významnou negativní stránkou byly i časté dopravní nehody v obci,“ informovala tisková mluvčí Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR) Martina Vápeníková.

Víc než 4,4 kilometrů dlouhý ochvat Bánova se nachází nedaleko od hraničního přechodu Starý Hrozenkov – Drietoma směrem na Slovensko. Přestože je přeložka o něco delší než dosavadní trasa po silnici přes obec, bude doba jízdy po přeložce kratší a levnější.

Silnice I/50 je vedena ve směru od Brna přes Slavkov – Bučovice – Buchlovice – Uherské Hradiště – Uherský Brod na hraniční přechod Starý Hrozenkov se Slovenskem. „Celý tah nyní prochází výraznou přestavbou, jejímž cílem je jak odstranění dosavadních dopravně nevyhovujících úseků a zlepšení prostředí v obcích, kterými silnice procházela, tak plynulejší a rychlejší doprava pro projíždějící řidiče,“ vysvětlil generální ředitel ŘSD ČR Jiří Švorc.