Přehled všech zvolených zastupitelů v Kateřinicích

Je ale pravda, že do páteční čtrnácté hodiny, kdy volby začínají, ještě nějaká ta minuta zbývá.

Ze třídy, která přes chodbu sousedí s volební místností, je slyšet veselé štěbetání několika dětí a občas také hlas učitele, který je usměrňuje, když už jsou zabrané do hry až příliš hlučné. „Už můžu?" nakuje s otázkou do volební místnosti ředitelka základní a mateřské školy Šárka Muchová. Do čtrnácté hodiny zbývají poslední vteřiny a Šárka Muchová je připravena být úplně prvním voličem v letošních komunálních volbách.

Když s úderem čtrnácté hodiny mizí za plentou, štěrbinu ve volební urně ještě zakrývá oficiální pečeticí páska.

Tato překážka je ale záhy odstraněna a první volební lístek v obálce dopadá na dno prázdné schránky. „Nejraději bych zvolila všechny lidi na kandidátce," netají stále usměvavá Šárka Muchová.

V Kateřinicích by to nebylo tak těžké, do zastupitelstva kandiduje jen sedmnáct lidí. „Všichni jsou dobří a všichni by se mi v zastupitelstvu líbili. Musela jsem ale vybrat jenom patnáct," odkazuje na počet členů v obecním zastupitelstvu.

Do volební místnosti postupně proudí další a další obyvatelé Vesnice roku. Před obecním úřadem zastavuje auto a z něj vystupuje současný starosta Vojtěch Zubíček. Zdravíme se. Do volební místnosti ještě nemíří, ale k volbám se samozřejmě také chystá. „Půjdu volit s rodinou, ale až po šestnácté hodině. Do té doby mám ještě pracovní povinnosti," prozrazuje.

Po půl třetí odjíždí od volební místnosti auto se dvěma členy volební komise. S přenosnou urnou míří za Adolfem Kubíčkem, který nedávno oslavil stovku a je nejstarším aktivním myslivcem u nás.

Volby si nechce nechat ujít. Ještě do loňska by se k volbám vydal sám, dnes už si raději pozval komisi k sobě domů. „Byl jsem u všech voleb. Nikdy jsem nevynechal," říká zodpovědný volič.

Volební účast v Kateřinicích dosáhla 54,3 procenta. Nejvíce hlasů získal současný starosta Vojtěch Zubíček. Volilo jej 365 lidí.

Konečné výsledky komunálních voleb v Kateřiních a získané mandáty

VÝSLEDKY OBCÍ NA VALAŠKU

Sčítání hlasů na Valašsku jsme sledovali ON-LINE

Ilustrační foto.