Po usilovném několikadenní zasněžování se vlekařům podařilo vytvořit dobré podmínky pro lyžaře v areálu V Sedle na Soláni. V provozu je tam zatím vlek na severním svahu, dětské lano, lyžařský koberec pro začátečníky a návštěvníci mohou využít i dvou set metrů dlouhého přibližovacího vleku od parkoviště.

„Zájem lidí byl slušný, parkoviště se z velké části zaplnilo už ráno. Areál by ale zvládl i větší nápor, takže v pátek lyžaři nezažívali žádné velké fronty u vleků ani u bufetu,“ popsal situaci provozní areálu Roman Křenek.

Pokud vydrží mrazivé počasí, plánují provozovatelé rozjet co nejdříve i jižní svah.

„Nejdříve k tomu dojde v neděli nebo v pondělí. Začátkem příštího týdne chceme spustit i vlek v Karolince,“ upřesnil Křenek.

Od pátečního rána je živo i na svahu pod hotelem Horal ve Velkých Karlovicích. „Zájem lyžařů byl první den velký. V nejbližších dnech chceme spustit i Razulu,“ poznamenal správce tamního areálu Leo Bača.

Na Pustevnách se lyžovalo dokonce už ve čtvrtek, na Boží hod. V pátek tam vlekaři spustili dva kratší vleky a k tomu dětský lanový.

„Neustále zasněžujeme, potřebujeme ještě dva dny a rozjedeme i vlek na velké sjezdovce. Alespoň na její horní části,“ informoval z Pusteven Jan Mikeska. Připomněl, že od soboty bude na svahu Panorama otevřen park pro snowboardisty.

Idylická zima dorazila i do javornického lyžařského centra Kohútka.

„Přijela spousta lidí, hlavně rodiny s dětmi. Panuje tady opravdu pravé zimní počasí a na kratších svazích se lyžuje. Jede Malá Kohútka, Spartak a Barborka,“ popsala Jana Kocůrková z horského hotelu Kohútka. Velká sjezdovka zatím kvůli slabé vrstvě sněhu v provozu není.