Ve Valašském Meziříčí bude muset trávit Štědrý večer přibližně 130 pacientů, jejichž stav nedovoluje propuštění do domácí léčby. „Každý, kdo není omezen dietou, dostane čočkovou polévku a smažené rybí filé s bramborovým salátem," uvedla vedoucí stravovacího úseku meziříčské nemocnice Eva Krutilová.

K tomu přibudou vánoční balíčky s ovocem, cukrovinkami a džusem. „Pacienti s dietou dostanou rybí filé na kmínu s citronem, bramborovou kaší a taktéž vánočním balíčkem" doplnila Eva Krutilová. Pro diabetiky v kuchyni připraví filé s brokolicí a brambory.

V meziříčské nemocnici zůstane na Vánoce také 10 dětí. Staniční setra dětského oddělení Ludmila Hrbáčková prozradila, že pokud to bude jen trochu možné, dostanou alespoň na Štědrý den propustku. „Potom se ale musí vrátit a pokračovat v léčbě," sdělila staniční sestra. Aby se dětem nestýskalo, mohou s nimi na oddělení zůstat maminky. Neomezená bude také možnost dalších návštěv.

Pacienti, kteří nemusí dodržovat některou z předepsaných diet, budou mít na Štědrý den na oběd rybí polévku, smažené filé a bramborový salát také v nemocnici ve Vsetíně. Dostanou také ovocný balíček a vánoční cukroví. „U diety šetřící bude na oběd rovněž rybí polévka, dušené rybí filé s citrónem, bramborová kaše a ovocný kysel," doplnila mluvčí nemocnice Lenka Plačková. Jídelníček dalších pacientů se bude lišit podle konkrétních předepsaných diet. Nemocnice jich připravuje denně na dvě desítky. O Vánocích budou ve vsetínské nemocnici vařit asi pro 150 pacientů.

Také ve Vsetíně jsou všechna oddělení vánočně vyzdobená. „V léčebně dlouhodobě nemocných jsme v pondělí nainstalovali betlém, který nám věnovalo vsetínské Auxilium. Po celý prosinec jsme měli na odděleních řadu nejrůznějších kulturních programů a vystoupení," řekla Lenka Plačková.

Koledy přišli zazpívat studenti vsetínské zdravotnické školy, vánoční program si připravily děti ze Základní školy Trávníky, s dárky na dětské oddělení přijely školačky z Horní Lidče. „Hned několikrát za námi přišli s krásným programem i dárky členové vodáckého oddílu TOM Skorci Vsetín. Na dětském oddělení jsme také měli vánoční vystoupení Zdravotních klaunů, kteří s námi spolupracují již pět let. Všem, patří obrovské poděkování," doplnila Lenka Plačková.

Doplnila, že pacienti mohou dle svého aktuálního zdravotního stavu navštívit také kapli svaté Růženy, která se nachází v areálu Vsetínské nemocnice a.s.