Prozatím žádný z nich ale za podnik, který je od loňského prosince v insolvenčním řízení, nenabídl tři miliony eur, které věřitelé za prodej požadují.
Podle insolvenčního správce Libora Toboly však jednání o ceně ještě nekončí. Prodej by se mohl uskutečnit už v průběhu června.

Všichni potenciální kupci rožnovské textilky jsou tuzemské podniky. Jejich jména prozatím vzhledem k probíhajícím jednáním zůstávají utajena.
„Dva podniky nabídly, že koupí firmu včetně provozů a včetně zachování výroby. Vzhledem k nižší nabídnuté ceně si ještě necháváme prostor pro další vyjednávání,“ přiblížil pouze insolvenční správce Loany Libor Tobola.
Už dříve uvedl, že ve hře je i varianta, prodat areál podniku rozděleně.

„Samostatně výrobní část a samostatně nepoužitelné nebo prázdné nemovitosti,“ upřesnil insolvenční správce.
O osud Loany se zajímají také představitelé rožnovské radnice.
Ti jsou připraveni poskytnout případným zájemcům veškeré informace například o infrastruktuře ve městě. „Prozatím se na nás žádný z možných investorů ale neobrátil,“ uvedl mluvčí městského úřadu v Rožnově Tomáš Gross.

Loana je od začátku loňského prosince v insolvenčním řízení.

Návrh na jeho zahájení podala ke Krajskému soudu v Ostravě sama, kvůli neschopnosti splácet závazky. Potíže podniku souvisely i s problémy jejího rakouského vlastníka, Ergee Holding GmbH.
„Různé finanční zdroje, které byly v rámci koncernu poskytovány, nejsou a Loana nemá na to, aby bez nějakého řešení s věřiteli žila dál,“ vysvětlil před časem důvody pro podání návrhu na insolvenci finanční ředitel rožnovské firmy Josef Mareš.