Další kolo vleklé tahanice mezi městem Rožnov pod Radhoštěm a společnostmi Immobilien Pirker Reality (IPR) a PNA Financial jako vedlejšího účastníka řízení se odehrálo ve středu před senátem Vrchního soudu v Olomouci.

Na výsledek sporu netrpělivě čekají stovky majitelů bytů v Rožnově. Ani tentokrát se však nedočkali. Další soud bude v březnu.

Na programu středečního stání bylo projednání odvolání společností IPR a PNA Financial proti rozsudku Krajského soudu v Ostravě. „Ten v březnu minulého roku vyhověl žalobě města Rožnov pod Radhoštěm ve věci povolení vkladu vlastnického práva k nemovitostem do katastru nemovitostí,“ připomněl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Advokát zastupující společnost IPR a PNA Financial však s verdiktem nesouhlasil a podal odvolání. „U jednání před Vrchním soudem v prosinci pak zpochybnil platnost Protokolu o převzetí bytového fondu z roku 1992, který je založen ve spise Katastrálního úřadu pro Zlínský kraj s tím, že má k dispozici originál tohoto dokumentu s odlišnými údaji,“ líčil další vývoj Gross.

Nicméně tento údajně pravý dokument protistrana v prosinci nepředložila a stejně tak neučinila ani nyní. „Vrchní soud tak opět musel odročit jednání, tentokrát na devátého března. Stanovil ale zároveň lhůtu sedmi dnů na předložení uvedeného Protokolu o převzetí bytového fondu,“ přiblížila výsledek středečního stání vedoucí právního odboru rožnovské radnice Olga Vrublová.

Do doby, než soud pravomocně rozhodne, je tedy řízení ve věci určení vlastnictví k nemovitostem v soudním sporu přerušeno.

David Zapletal ze sdružení Rožnovské byty, tvořeného vlastníky bytů dotčených vleklým sporem, uvedl na stránkách sdružení, že advokát IPR chtěl předávací protokol předložit soudu až v březnu. „Tyto obstrukce mu ale v Olomouci netrpí. Naštval už i senát Vrchního soudu,“ napsal Zapletal.

Podle starostky města Rožnov pod Radhoštěm Markéty Blinkové se průtahy daly očekávat. „Předseda senátu u vrchního soudu to ale evidentně prohlédl a protistraně dal na předložení potřebných dokumentů jen týden,“ komentovala Blinková.

Souhlasila, že další odklad o více než jeden měsíc není pro dotčené obyvatele města dobrá zpráva. „Jsem ale přesvědčena, že vrchní soud už další průtahy nepřipustí a v březnu rozhodne. Věřím, že výsledek bude pro nás pozitivní,“ řekla starostka.