Předechozí díly naleznete po rozkliknutí ZDE


Milé cérečky a ogařiska, vymyslel sem ten nejfajnovějši gulašek pod slunkem.

Dneska mame svatek teho zamilovaneho ogarka Valentynka, a jak uz vite, tož sem dostal přisny zakaz slaveni a srdeček nosení. Enemže špekuloval sem tak dluho, až sem přišel na cosik neuvěřitelneho. Tym je gulašek okořeněny pravou marjankou. Upozorňuju vas předem, že nejsu žadny drogysta, enem přiměřeny bylinkař.

Ten, kdo gulašek popapká, tož bude slaviť naprosto všecko, co si vy, cerečky, určite. Tož esli vaši ogaři nechcu slaviť, lebo su protivni jak posrata řitka, tož honem do vařenička a uvidite ty zazraky.

Cérenky moje milované, inškredyjencyje vam dneska nebudu psať, lebo gulašek umite uvařiť najlepči samy podle svojeho receptiku. Dyž mate uvařene, tož si sežeňte stoneček pravej marjanky a natrhejte ju na jemnunko do kastrola. Možete přidať ogarum aji na taleřek.

Nemyslete si, že vas chcu navaďat k nejakým nepravostem, ale svatek zamilovanych je enem jednuc do roka, tož proč by zme si ho trošku neokořenili, ne?

Dyž sem ten gulašek uvařil v hospodě, tož zte mjely vidět, jak sa všeci smali, až sa za břuchy popadali. Nic nam v tu chvilu nebylo svate, a dyž předseda popisoval, jak spadnul do žumpy a topil sa, tož pani předsedova sa od smichu vyvratila ze židličky a předseda sa mlatil do kolen. Přiznam sa, že tak zme sa kolektyvně nebavili už hodně dluho.

Cerečky, nevahajte ani minutku a okořeňte si pjekňučko svůj svateček zamilovanych, uvidite, jake mate doma fajnove a vesele ogárky.

Na zdravičko všeckym zamilovanym pozvedam svoju sklenku s vinečkem a dufam, že to nepřeženete a budete kořenit enem přiměřeně tajak ja.