Nová budova nahradí současnou internu, která slouží už 105 let a je ve velmi špatném stavu. Krajský radní pro zdravotnictví Lubomír Nečas připomněl, že s přípravami na stavbu se začalo už před osmi lety. „Kraj už investoval milion do bourání starých budov, za dalších devatenáct milionů bylo nutné vybudovat technologický kanál, který slouží celé nemocnici," uvedl Nečas.

Za nejvíce zdržující od samotného zahájení ale označil získávání samotného stavebního povolení.

Rozdíl mezi původní a novou internou bude podle lékaře interního oddělení a také náměstka pro lékařskou péči Bořka Lačňáka obrovský. Podle jeho slov už v dnešní době není možné, aby byli pacienti na pokojích po osmi, po deseti lidech.

Moderní pavilon interny zajistí pacientům větší soukromí i komfort léčby. Zdroj: Archiv Vsetínské nemocnice

VIZUALIZACE. Moderní pavilon interny zajistí pacientům větší soukromí i komfort léčby. Foto: archiv Vsetínské nemocnice

Ve staré interně osmilůžkové pokoje jsou. Nevyhovují ambulantní provozy a čekárny pro pacienty, chybí prostor pro návštěvy, sociální zařízení jsou společná na chodbě. „Pacienti potřebují určité soukromí, což bude v nové budově zajištěno. Dnes jsou také daleko větší požadavky na bezpečí pacientů. Moderní nová budova bude veškeré tyto požadavky splňovat," ujistil Lačňák.

Komfortnější budou podle něj také možnosti manipulace s pacienty a léčba samotná. „A koneckonců také optimisticky a čistě vypadající prostředí přece jen přispívá k tomu, že se lidé cítí lépe a také se rychleji uzdravují," řekl internista.

Prozradil také, že se počítá s mírným navýšením počtu lůžek. Nemocnice má nyní takzvaný spojený lůžkový fond, který pro internu společně s neurologií čítá 68 lůžek.

Nová budova interny podle dodavatelské firmy vyroste v areálu nemocnice do poloviny roku 2018.