První klienti se na Jasenku přistěhují z domova v Podlesí už letos v listopadu

V interiérech dvoupatrové budovy je již vymalováno. Řemeslníci pokládají podlahy, dokončují zázemí pro kuchyň a prádelnu.

„Předpokládáme, že v září a říjnu všechny technologie odzkoušíme. Včetně klimatizace. Chceme mít jistotu, že jejich spuštění neovlivní klid v okolí domova," vysvětlila ředitelka Sociálních služeb Vsetín Michaela Pavlůsková.

Pracovníci sociálních služeb předpokládají, že se klienti začnou do penzionu stěhovat už v listopadu.

Jako první začnou v domově žít Vsetíňané, kteří v současné době bydlí v domově v Podlesí.

Kapacita zařízení s čtyřiadvace­tihodinovou službou odborného personálu je devětačtyřicet lůžek. „Připraveny jsou dvou a jednolůžkové pokoje. Každý z nich má svoje sociální zařízení," uvedla Michaela Pavlůsková.

Před zahájením stavby se bývalé vedení města potýkalo s nevolí starousedlíků. Dnes je situace jiná.

„Nám určitě nevadilo a nevadí, že tady budou žít senioři. Ale nebyl dořešený problém s parkováním a zejména terénními úpravami okolí. Současná radnice má jasno a navrhované úpravy pro parkování a dalších záležitostí jsou pro nás přijatelné," konstatoval Jasenčan Jaromír Vaněk.

Za stavbu nového Domu pro seniory ve Vsetíně na Jasence zaplatí jeho zřizovatel Krajský úřad Zlínského kraje přibližně osmdesát milionů korun.

„Zhruba sedmdesát procent získáme z evropských a státních zdrojů," poznamenala krajská radní Taťána Valentová Nersesjan.