„Jedná se o pohybovou terapii se zvládáním úkolů ve virtuální realitě. Speciální brýle zobrazují dráhy pohybu především horních končetin pacienta, které současně reagují a zobrazují měnící se prostor okolo pacienta při pohybu celým tělem,“ popsal novou doplňkovou metodu vedoucí fyzioterapeut rehabilitační ambulance Rostislav Skýpala s tím, že výhodou je také zpětná vazba o konkrétním pohybu.

Sídliště Rybníky ve Vsetíně čeká revitalizace.
Regenerace vsetínského sídliště Rybníky se části obyvatel nelíbí

„V nabídce aplikací, kterou můžeme u pacientů využít, jsou činnosti jako věšení prádla, ukládání hrnečků, nebo štípání dřeva. Provedení je ve zcela minimálních zátěžích ve srovnání s reálnou sebeobsluhou, “ nastínil výhody Skýpala z nemocnice, kterou provozuje skupina Agel.

Při požáru rodinného domu ve Vsetíně se dva lidé nadýchali zplodin, 21. dubna
Ve Vsetíně hořel rodinný dům. V sutinách hasiči našli torzo těla

Léčba virtuální realitou na rehabilitační ambulanci je u pacientů individuální. „Aktuálně je indikovaná v rámci individuální fyzioterapie především u poúrazových stavů horních končetin,“ doplňuje fyzioterapeut s tím, že virtuální realita je využívána jako součást fyzioterapie nyní u šesti pacientů v ambulantní části a plánuje se do budoucna využití i u lůžkových pacientů.