V Rožnově přibyde vánoční osvětlení v Lázeňské ulici, na lávce pro pěší i u Společenského domu. Nově nazdobené budou také borovice na Masarykově náměstí.

„V Lázeňské ulici jde o sedm prvků se světelnými motivy letící hvězdy, na lávce pro pěší jsme výzdobu doplnili dvěma girlandami a dvěma světelnými motivy krystal,“ přiblížil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Na poslední neosvětlené borovice na náměstí přibude sto šedesát metrů světelných řetězů.

Vánoční stromy darovali obyvatelé 

Rožnovské náměstí tradičně ozdobí také vánoční strom. Letos jej městu darovali místní manželé Plesníkovi. Kromě nazdobené devítimetrové jedle, která se rozsvítí v pátek 1. prosince v 17.15 hodin, bude po dobu adventu na náměstí k vidění také Betlém karpatského lidu. Ten město vyrobilo v roce 2014.

„Součástí výzdoby náměstí je také sto sedm prvků převěsů a girland po obvodu náměstí. Repasovali jsme dvě desítky vánočních světelných motivů vloček a komet, většinou zdobí sloupy veřejného osvětlení,“ vyjmenoval Gross.

Do stromů a světel invsetují 200 tisíc

Ve Vsetíně se k výzdobě z loňska přidají dva nové svítící vánoční stromy. I ve Vsetíně jeden z nich darovala městu místní obyvatelka.

„Asi osmimetrovou jedli poskytla paní Šafaříková z Hrbové, za což jí moc děkujeme. Strom už je připravený na náměstí Svobody. Dva svítící nováčci ozdobí Panskou zahradu a prostranství u nádraží,“ prozradil místostarosta Vsetína Tomáš Pifka.

Umístění a osvětlení stromů stálo město necelých 200 tisíc korun. Vsetín se rozzáří od 1. prosince do Tří králů i na dalších místech.
„Klasicky jsme připravili ozdoby na ulici Palackého směrem k zámku, na Dolním náměstí a na ulici Smetanově,“ vyjmenoval ředitel Technických služeb Vsetín Lubomír Střelec s tím, že nazdobit celé město trvalo asi čtrnáct dní.

Obyvatelé Valašského Meziříčí se mohou těšit na bohatší výzdobu na ulici Vsetínská a Sokolská, kde přibyde pětadvacet nových dekorací. Vánoční osvětlení lidé ale tradičně najdou také v centru města a v dalších přilehlých ulicích. „Ve městě máme usazeno celkem pětadevadesát svítících ozdob na sloupech veřejného osvětlení,“ informovala místostarostka Meziříčí Yvona Wojaczková.

Stejně jako v Rožnově se meziříčský vánoční strom, který roste na náměstí, rozzáří prvního prosince v 16.45 hodin. „Přibližně dvanáctimetrový smrk budou krášlit světelné rampouchy a řetěz,“ podotkla mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová.