Lidé proti plánovaným nepatrným úpravám v jízdních řádech nic nenamítají. „Pokud je to tak, není k tomu co dodat. Možná ale, zejména ve všední dny a v určitých časech, by mohlo být více spojů. Je to ale otázka možností přepravce," vyjádřil se Karel Děckuláček, který denně dojíždí autobusem do Vsetína z Bystřičky.

Představám cestujících se zavděčili organizátoři osobní železniční přepravy. „Změny v jízdních řádech jsou nepatrné. Spočívají pouze v minutových posunech. Žádné spoje na Vsetínsku nerušíme," řekl Radek Kroupa, dozorčí osobní železniční přepravy ve Valašském Meziříčí.

Na jednu výraznou změnu ve vlakové dopravě však přece jen upozornil. „Ve všední dny po dobu školního roku vypravíme z Valašského Meziříčí do Hranic každý den před desátou hodinou jeden spoj navíc. Navazovat bude na rychlík Euro City z Hranic do Olomouce a do Prahy," poznamenal Radek Kroupa.

Obdobnou situaci lze očekávat i v případě autobusové dopravy. „Jako v předcházejících letech nás při tvorbě nových jízdních řádů zajímá především snaha udržet stávající rozsah dopravní obslužnosti," pověděla jednatelka Koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje Věra Fuksová.

Posuny odjezdů některých autobusů jsou podle ní vynuceny provozními důvody. „Důležitou roli hraje například také úprava návaznosti autobusové dopravy na odjezdy vlaků," vysvětlila jednatelka Věra Fuksová.

Drobné změny v časových harmonogramech autobusové dopravy potvrdil také vedoucí provozovny ČSAD Vsetín Bohumil Jaš. „Jde pouze i minutové rozdíly," poznamenal.

Upozornil ale, že lidé se budou muset blíže seznámit s organizací zastávek na vsetínském autobusovém nádraží.

Nové jízdní řády pro autobusovou a vlakovou přepravu začnou platit od 14. prosince.