Na postupné opravě vnitřku sokolovny pracují dělníci už několik měsíců. Poslední fáze oprav si vyžádá investici přes jedenáct milionů korun, proto podalo vedení obce žádost o peněžní dotaci na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

„Pokud nám dotaci přiklepnou, počítám, že to bude do konce srpna, začneme ihned s opravami,“ informoval starosta Jablůnky Čeněk Hajný.

Projekt počítá s výměnou střešní krytiny, výměnou části oken, osazením nové palubovky a výměnou osvětlení. Dále je v plánu kompletní oprava sociálních zařízení včetně stavby nových sprchových koutů.

Sokolovnu opravují svépomocí

Na postupné opravě sokolovny svépomocí dělají zaměstnanci obecního úřadu i vykonavatelé veřejně prospěšných prací už několik měsíců. Vloni upravili jednu z místností, vedení obce nakoupilo stroje a vznikla tak posilovna, kterou využívají muži i ženy. Do haly také instalovali tři infrazářiče, kterými nahradili staré plynové topení. Snížili tak prašnost i hlučnost.

Svépomocí postavili přes zimu také novou klubovnu. Vybourali zdi a ze dvou místností vznikla jedna velká klubovna se zázemím, kuchyňkou a barem. Práce zahrnovaly i opravy podlah, instalaci elektřiny a vody.

„V podstatě to, co jsme neměli navrženo v rozpočtu té poslední fáze oprav, jsme si udělali sami z vlastních zdrojů,“ řekl starosta Hajný.

V Jablůnce jsou momentálně ve fázi výběrového řízení, do kterého se přihlásili dva zájemci. Do konce srpna očekávají rozhodnutí o přidělení dotace. V případě kladného stanoviska začnou s opravami ihned a veškeré práce provedou naráz.

„Jestli dotaci nedostaneme, začneme alespoň s opravou střechy tak, abychom práce stihli do zimy. Pak budeme postupně pokračovat s dalšími opravami,“ uzavřel starosta Jablůnky Čeněk Hajný.