Na postupné opravě vnitřku sokolovny pracují dělníci už několik měsíců. Poslední fáze oprav si vyžádá investici přes jedenáct milionů korun, proto podalo vedení obce žádost o peněžní dotaci na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy.

„Pokud nám dotaci přiklepnou, počítám, že to bude do konce srpna, začneme ihned s opravami,“ informoval starosta Jablůnky Čeněk Hajný.

Projekt počítá s výměnou střešní krytiny, výměnou části oken, osazením nové palubovky a výměnou osvětlení. Dále je v plánu kompletní oprava sociálních zařízení včetně stavby nových sprchových koutů.

Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Ilustrační foto.
Meziříčská muzejní noc láká na nabitý program

Sokolovnu opravují svépomocí

Na postupné opravě sokolovny svépomocí dělají zaměstnanci obecního úřadu i vykonavatelé veřejně prospěšných prací už několik měsíců. Vloni upravili jednu z místností, vedení obce nakoupilo stroje a vznikla tak posilovna, kterou využívají muži i ženy. Do haly také instalovali tři infrazářiče, kterými nahradili staré plynové topení. Snížili tak prašnost i hlučnost.

Svépomocí postavili přes zimu také novou klubovnu. Vybourali zdi a ze dvou místností vznikla jedna velká klubovna se zázemím, kuchyňkou a barem. Práce zahrnovaly i opravy podlah, instalaci elektřiny a vody.

„V podstatě to, co jsme neměli navrženo v rozpočtu té poslední fáze oprav, jsme si udělali sami z vlastních zdrojů,“ řekl starosta Hajný.

V Jablůnce jsou momentálně ve fázi výběrového řízení, do kterého se přihlásili dva zájemci. Do konce srpna očekávají rozhodnutí o přidělení dotace. V případě kladného stanoviska začnou s opravami ihned a veškeré práce provedou naráz.

„Jestli dotaci nedostaneme, začneme alespoň s opravou střechy tak, abychom práce stihli do zimy. Pak budeme postupně pokračovat s dalšími opravami,“ uzavřel starosta Jablůnky Čeněk Hajný.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm.
Parním vlakem do lázeňských časů oslaví Rožnované 750 let města