Výstavba nového objektu byla nezbytná. Nahradí původní internu, která je nejstarší budovou v areálu Vsetínské nemocnice.

Podmínky zde již nesplňovaly aktuální standardy a hygienické předpisy.

„Za připomenutí stojí, že i v dnešní době se tam nacházely pokoje o deseti lůžcích se společným sociálním zázemím na chodbě. To odpovídalo péči poskytované v roce 1911, tedy v době, kdy byla tato budova postavena, ale už ne dnešní moderní medicíně a poskytované péči,“ připomenul krajský hejtman Jiří Čunek.

Starou internu čeká v 2020 demolice. Na jejím místě vyroste nový chirurgický pavilon.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto.
Hokejoví Valaši převedli s Třebíči famózní obrat, nevzdali se ani za stavu 0:3

Nová interna má sedm podlaží, z toho jedno podzemní a šest nadzemních. Podzemní a šesté podlaží slouží jako technické zázemí, šatny pro personál či sklady.

„V přízemí se nachází všechny interní ambulance, tedy příjmová ambulance pro pacienty interního spojeného lůžkového fondu, gastroenterologické pracoviště, kardiologie, neurologická ambulance, včetně EEG a EMG laboratoře,“ vyjmenoval primář interního oddělení Vsetínské nemocnice Ján Ürge, který do funkce nastoupil na začátku prosince.

Ve druhém podlaží je multioborová jednotka intenzivní péče až pro 12 pacientů.

Ve třetím až pátém podlaží jsou standardní lůžkové stanice pro interní a neurologické pacienty, v každém po třiceti lůžkách. Každý pokoj má vlastní koupelnu s toaletou.

V Lačnově na Hornolidečsku se v neděli 16. prosince 2018 dopoledne srazila osobní auta Ford a Škoda Superb. Vina padá na řidiče Fordu, který řídil opilý, nezvládl řízení a přejel do protisměru. Po nehodě nadýchal 3,53 promile alkoholu.
Opilý řidič naboural protijedoucí Superb, nadýchal tři a půl promile

Všechny pokoje jsou maximálně třílůžkové, budova je plně klimatizovaná, pacientům nabízí bezplatné připojení k wifi a televizory na pokojích, které jsou dnes samozřejmé na všech standardních lůžkových odděleních Vsetínské nemocnice.

Vzhledem k tomu, že se stavba nachází v zátopové oblasti, je její suterén zajištěný proti stoleté vodě speciální izolační technologií.

„Součástí stavby byla také rekonstrukce záložního zdroje elektrické energie s kompletní výměnou dieselagregátu. Jeho nový výkon je 1,2 MW, což je mnohonásobně více než u předchozího, ten měl výkon pouze 300 kW. Do nádrží se vejde až šestnáct set litrů nafty. Při výpadku dodávky elektrického proudu ze sítě bude tedy zabezpečený standardní provoz nemocnice na zhruba patnáct hodin,“ informoval Radomír Maráček, předseda představenstva všech krajských nemocnic.

Prezentací svého cukrářského umění, se kterým zazářili na listopadovém mistrovství světa v Lucembursku, se o stříbrné neděli 16. prosince 2018 veřejnosti pochlubily studentky Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně.
U Sousedíků pořádali perníkovou vernisáž, cukrářky předvedly svá mistrovská díla

Nový interní pavilon zahajuje provoz začátkem ledna.

Na první dny připadne stěhování ambulancí, lůžkové jednotky se budou stěhovat 7. a 8. ledna.

„Z tohoto důvodu nebudou od druhého do čtvrtého ledna v provozu specializované ambulance, nicméně příjmové ambulance budou fungovat v plném rozsahu,“ uvedla Věra Prousková, ředitelka Vsetínské nemocnice.

Lůžková péče podle ní stěhováním nijak omezená nebude.

Vsetínská interna se na podzim potýkala s nedostatkem lékařů.

Bylo dokonce nutné omezit provoz příjmové ambulance. Podle nového primáře Jána Ürgeho lze však nyní provoz nové zabezpečit.

„Bojujeme trochu s lékaři ve službách, tam je to na hraně. Čekáme také na atestace mladých lékařů. Mohlo by se to stabilizovat. Ale provoz je zajištěný,“ ubezpečil primář.

Recept na vánočku od pekařky a cukrářky Resortu Valachy Pavly Stoklasové.
Jak upéct vánočku? Zkuste recept pekařky z Valašska