Na stavbě se bude podílet město a Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Stavět se začne v roce 2018.

Meziříčan René Mikulenka, pořadatel turnajů fotbalové přípravky, krok radnice vítá. „Dnes musíme turnaje pořádat v Zubří nebo v Zašové. Ve Valmezu vhodné haly k těmto účelům nejsou,“ uvedl sportovec.

Naopak zcela neutrální postoj k plánované hale zaujímá předseda meziříčského házenkářského klubu TJ Handball a místopředseda TJ Aleš Zwettler.

„K záměru radnice řeknu tolik, že je mi to úplně jedno,“ zareagoval Zwettler a dodal: „Loni jsme vedení města předložili návrh haly, která by se dala vybudovat z bývalého skladu zeleniny u fotbalového stadionu. Náš návrh smetli ze stolu, takže se už o to nestarám,“ vysvětlil předseda. Uznal ale, že pokud hala vznikne a bude přístupná veřejnosti, bude to jedině dobře. Ředitel ISŠ COP Petr Pavlůsek je dalším, kdo záměr schvaluje. „Po lepším zázemí pro studenty volám už dlouho,“ uvedl.


Většina zastupitelů návrh podpořila, ne všichni sdíleli stejný optimismus. „Kolem tohoto příběhu se motám hrozně dlouho a už jsem slyšel tolik slibů, že budu vskutku rád věřit tomu, že hala ve Valmezu opravdu vznikne,“ řekl Vlastislav Navrátil (TOP 09), bývalý předseda meziříčského výboru sportu a volného času.

Podle starosty Roberta Stržínka (ANO) se nejdříve musejí vyřešit otázky investování a provozních nákladů. Poté budou zastupitelé znovu hlasovat, zda za zjištěných a připravených podmínek město s výstavbou začne. Přípravnou fázi bude mít na starosti pracovní skupina, kterou jmenovalo město. „Zasednou v ní vedoucí odboru kanceláře starosty, komunálních služeb a odboru finančního. Jejím úkolem je nalézt pro město i kraj přijatelná řešení týkající se parametrů haly, způsobu a termínu výstavby, podílu financování na stavbě i provozu,“ vysvětlil Stržínek.

Rada Zlínského kraje jmenovala také pracovní skupinu. Ta bude mít na starosti přípravu stavby. „Jejími členy budou zástupci města, kraje i školy,“ doplnil Stržínek. Náklady na stavbu haly se zatím odhadují na více než 100 milionů korun. Začátek stavebních prací se plánuje na rok 2018.