Muž seděl naposledy se svým spolubydlícím vjedné zrožnovských hospod a mluvil o sebevraždě. „Pak odešel pryč a už se neukázal,“ informoval asistent policejního ředitele Ivo Zgarba. Muž prý nechal i dopis na rozloučenou.

 

Na jeho nalezení se během dvou prvních dní podílelo 15 policistů a nasazeni byli také psovodi spolicejními psy. „Prohledávali jsme lesní prostor nad místní částí Lazy, zatím však bezvýsledně,“ prozradil jeden zpolicejních pátračů. Stím, že Jaroslava Smékala původem zVelké Bystřice na Olomoucku už policisté vminulosti hledali. Podle všeho může také cestovat.

Do pátrání jsou zapojeni také rožnovští strážníci. „Hlídka kontrolovala prostor nad ulicí Kulturní. Prohlíželi jsme i kamerový systém. Pátračům spíše pomáháme. První dny jsme se zaměřili vrámci běžné kontrolní činnosti na lesní porosty a okrajové části města,“ vysvětlil ředitel Městské policie Rožnova Daniel Vašut.

 

Pohřešovaný Jaroslav Smékal je 180 až 190 centimetrů vysoký. Má hubenou postavu, hnědé oči. Vlasy má vlnité až po ramena, barvy hnědé. Naposledy měl na sobě černé manšestráky, černou plátěnou bundu na zip, koženou ledvinku a bíločerné tenisky.