„Tato budova byla dlouhodobě nevyužitá, a navíc již nepůsobila esteticky. V rámci kultivace veřejného prostou tedy byla odstraněna. Ne však úplně, bude zde zachován vstup do krytu civilní obrany a prostory kolem budou upraveny,“ sdělila Deníku mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Dům kultury ve Vsetíně
Ostudy Vsetína 4. díl: Dům kultury zůstal v minulém století

Je to možná první krůček k modernizaci centra města, které si nový kabát zaslouží. Dlouhodobě je stav budov na Svárově předmětem diskuzí.

Městský úřad, Kulturní dům, Jednota i tzv. Lego mají už nejlepší roky za sebou a místním i návštěvníkům stále navozují atmosféru 90. let. Střed města se rozhodně nedá považovat za reprezentativní srdce Vsetína.

Zastaralé centrum v kontrastu s moderním nádražím

A je v ostrém kontrastu k nedalekému vlakovému nádraží, s jehož novou podobou finišuje Správa železnic. Jeho modernizace si vyžádá více než tři miliardy korun.

Na přelom února a března začali chodci využívat železniční podchod U Křivačkárny, což kvitovali zejména hokejoví fanoušci při svých cestách na Lapač. Současně pak ale byl trvale uzavřen železniční přechod na ulici Štěpánská.

Květinový jarmark ve Valašském Meziříčí. Ilustrační foto
Farmářské, Květinový a Velikonoční. Valašské Meziříčí letos zažije 13 trhů

Už na přelomu března a dubna by se měli Vsetíňané dočkat nejzásadnějších změn. Bude dokončen třípodlažní dopravní terminál, kam se přesune odbavování cestujících. V prvním podzemním podlaží budovy budou umístěny technologické místnosti a hygienická zařízení.

Současně povede tímto prostorem podchod vedoucí od Smetanovy obchodní galerie pod Nádražní ulicí, dále bude pokračovat pod kolejištěm a nástupišti až do areálu bývalé Delty Na Lapači.

V prvním nadzemním podlaží dopravního terminálu cestující najdou hlavní prostory, tedy halu, čekárnu, pokladny, zázemí zde budou mít také zaměstnanci.

MHD ve Vsetíně. Ilustrační foto.
Doprava ve Vsetíně: od dubna na jednu jízdenku v MHD i krajských spojích

Zázemí najde své místo i ve druhém nadzemním podlaží, kde se dále plánuje zřízení čekárny pro matky s dětmi a pro VIP klienty dopravců. Bezbariérové spojení mezi jednotlivými podlažími bude zajištěno výtahem, mezi prvním a druhým nadzemním podlažím navíc i eskalátorem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ostudy Vsetína: Dům kultury zůstal v minulém století

Zdroj: Iva Nedavašková