Podchod v Sokolské ulici v centru města nechala radnice už před lety uzavřít kvůli bezpečnosti a připomínají jej pouze vstupy po stranách frekventované silnice.

„Větší z nich byl pravidelně terčem sprejerů, a proto jsme se rozhodli pro změnu. Oslovili jsme místní sklářskou školu, jejíž žáci zpracovali několik návrhů,“ přiblížila místostarostka města Yvona Wojaczková.

Nejvíce se zalíbil právě návrh Karolíny Majtánové s motýlím motivem. Na malbě samotné pracovalo společně sedmnáct žáků 4. B oboru Užitá malba z místní sklářské školy.

„Společně s výtvarníkem Nikolou Khoma Vavrousem jsme naplánovali jednotlivé fáze malby na stěnu s plochou šedesát jedna metrů čtverečních. Žáci nejprve vytvořili síť, do které vkreslovali motiv. Další skupinka připravovala barvy a míchala jednotlivé odstíny,“ popsala postup Nikola Kostková, vedoucí oboru Užitá malba a pokračovala.

Nejvíce ji potěšila skvělá atmosféra, která při práci panovala.

„Naši žáci nejen dokázali spolupracovat v týmu, ale získali inspiraci pro vlastní tvorbu. Navíc se také zorientovali v postupech práce u takto rozsáhlého malířského díla,“ dodala Kostková.

Meziříčská radnice podpořila vznik malby nákupem nezbytných barev, malířských pomůcek a zajistila lešení. Projekt se připravoval poslední dva roky, jeho dřívější uskutečnění zkomplikoval koronavirus.

„Výsledná malba oživila samotný vstup do bývalého pochodu i celé okolí. Doufám, že zde vydrží co nejdéle a bude dělat radost chodcům i projíždějícím řidičům,“ uzavřela místostarostka Wojaczková.