Pohled z parkoviště na tuto skládku rozhodně nenaladí do vánoční a silvestrovské atmosféry. Budovu v centru města má ve správě firma HB Real Vsetín, ale zdá se, že ji vzhled okolí moc nezajímá. Asi před měsícem jsem upozorňovala na tento nepořádek prostřednictvím novin, ale nic se nestalo.

Naopak odpadu přibývá. Firmy dále nemají kde vynášet odpadky, plasty, sklo, karton a papír. Jeden malý plastový kontejner je uzamčený visacím zámkem, popelnice na papír nadále takzvaně „praská ve švech“.

Kolem se povaluje polystyrénový odpad z krabic. Hned vedle je k nahlédnutí okolo kontejnerů na komunální odpad sbírka dětských plenek, pet lahví a další směs odpadků. Navíc vás tam můžou překvapit hlodavci s ocásky a nezlobte se, nechtělo se mi zkoumat, jestli jsou to krysy, nebo potkani.

Jistě dostatek kontejnerů by byl první krok k řešení problému s nepořádkem. Druhý krok je na obchodnících. Stačilo by, než odevzdají kartony k popelnicím, rozložit je a svázat, když už je není a nejspíš nebude kam dát.