Obdobně tomu podle vyjádření nemocnice bude i v případě ušního, nosního a krčního oddělení. Vedení nemocnice připouští, že úpravy provozu oddělení vyvolaly mezi lidmi řadu fám. „Taky jsem slyšel, že zavíráme oddělení a propouštíme lidi. To ale v žádném případě není pravda,“ ohradil se ředitel vsetínské nemocnice Martin Metelka s tím, že sestry ani další zaměstnanci se o práci bát nemusejí: volná místa jsou na jiných odděleních.

Jak Metelka dále uvedl, v případě pooperačních komplikací budou pacienti hospitalizováni na některém z dalších oddělení. Zpráva o změně režimu v lůžkové části oddělení přesto nepotěšila pacienty, kteří mají vleklé problémy se zrakem.

„Pro nás, staré lidi, kteří máme vážné problémy a Zlín je daleko, to je špatná zpráva. Na lůžkovém oddělení jsem ležela už čtyřikrát, jednou dokonce tři měsíce,“ postěžovala si pacientka Anna Maňáková z Huslenek.

Dvě vsetínská oddělení nebudou po lehčích operacích pacienty hospitalizova

Na očním oddělení budou lékaři i nadále provádět plastické úpravy víček, drobné zákroky a operace šedého zákalu.
„Podstatnou část naší operativy realizujeme pomocí ultrazvuku. K tomuto účelu jsme zakoupili moderní přístroj. Ten nám umožňuje operovat šedý zákal jen malým řezem,“ vysvětlila primářka očního oddělení Daniela Zámečníková.

Ambulance očního oddělení bude v provozu každý pracovní den od 7 do 15.30 hodin.
Později, a také o víkendech a svátcích, mohou pacienti využít ambulanci Lékařské služby první pomoci v budově polikliniky, kde je zdravotníci ošetří, případně odešlou na jiné odborné pracoviště. Při úrazech poskytne ošetření chirurgická ambulance, která funguje non-stop.

Ústavní pohotovostní služba na očním oddělení, která dříve poskytovala péči ve večerních hodinách, už nebude k dispozici.
Obdobný provozní režim bude mít od prvního února také ušní, nosní a krční (UNK) oddělení vsetínské nemocnice. V pondělí, středu a pátek bude ambulance otevřena od 7.15 do 15.00 hodin. Úterý a čtvrtky budou vždy operačními dny a ambulance bude v provozu od 7.00 do 15.00 hodin.

„V rámci jednodenní chirurgie budeme provádět operativní odstranění vícečetných nosních polypů a také některé operace na hlasivkách,“ vysvětlil Stanislav Zatloukal, zastupující primář UNK. Na oddělení budou také operativně odstraňovat nosní mandle, ačkoli takový zákrok vyžaduje vícedenní hospitalizaci. Většinou se totiž jedná o děti, které budou hospotalizovány na dětském oddělení.