Nemocnice ve Valašském Meziříčí investovala v roce 2016 čtrnáct milionů korun. Nejdražší bylo pořízení lůžek na oddělení následné péče, přišlo téměř na dva miliony korun.

Zdravotnické zařízení pořídilo také nový echokardiografický přístroj pro kardiologickou ambulanci za dva miliony korun a ultrazvukový přístroj pro radiodiagnostické oddělení za téměř jeden a půl milionu. „Letos plánujeme investice v souhrnné výši asi dvanáct milionů korun. Využijeme je na obnovu přístrojového vybavení, jako je ventilátor na ARO, operační světla a podobně," sdělila mluvčí Nemocnice Valašské Meziříčí Radka Miloševská.

Nemocnice ve Vsetíně obnovila v roce 2016 majetek v hodnotě bezmála sedmnácti milionů korun. Z pohledu pacienta jsou podle vedení nemocnice největším přínosem nová lůžka na pěti odděleních, která stála přes milion korun.

VE VSETÍNĚ POŘÍDILI TŘI NOVÉ SANITKY

Téměř čtyři miliony investovali ve Vsetíně do obnovy přístrojového vybavení operačních sálů. Jednalo se zejména o vybavení pro ortopedii, traumatologii a gynekologii. V nemocnici pořídili též tři nové sanitní vozy, další hodlají koupit letos. „Nové sanitky nabízejí zejména vyšší komfort, kvalitní vytápění v zimě a klimatizaci, kterou v létě uvítají pacienti i řidiči," vysvětlila ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková. Nemocnice vlastní i budovu polikliniky. Tady opravili za téměř milion korun chodník.

Letos plánují v nemocnici zejména nákup vybavení nového interního pavilonu. Především diagnostických přístrojů a modernizaci vybavení gastroenterologického pracoviště. Svého se dočká i budova léčebny dlouhodobě nemocných. Zde je v plánu vybudovat rehabilitační pracoviště, čímž se zakončí celková modernizace tohoto oddělení. V budově polikliniky hodlá vedení nemocnice zahájit sérii oprav sociálních zařízení, která pacienti kritizují.

Vedení nemocnice podalo čtyři projekty v celkové hodnotě přes tři sta milionů korun. „Pokud nám projekty schválí, budeme z nich financovat veškeré vybavení nového interního pavilonu," přiblížila Prousková. V případě schválení bude také možná téměř kompletní obnova přístrojového vybavení ostatních pracovišť. Na financování těchto projektů by se nemocnice podílela patnácti procenty.

Rok 2017 ve Vsetínské nemocnici věnují zaměstnancům. „Letošní rok vyhlašujeme Rokem zaměstnance. Počítáme s tím, že veškeré plánované navýšení úhrad za zdravotní péči použijeme k odměňování, motivaci a stabilizaci zaměstnanců," informovala Věra Prousková. Podle ní je to pro rok 2017 hlavní strategický plán nemocnice.