„Peněz nejen v oblasti grantů je kvůli finanční krizi letos méně. Ubírali jsme na všech položkách,“ uvedl starosta Rožnova pod Radhoštěm Jaroslav Kubín.

Na sociální oblast tak poputuje sedm set tisíc korun, na podporu sportu šest set tisíc a na kulturu má jít tři sta tisíc korun. V oblasti životního prostředí se pak počítá s grantovou podporou osmdesát tisíc.

Většina organizací má už v současné době jasno, na jaké aktivity by finanční podporu použila.

„Rádi bychom vybudovali nové charitní centrum a získali tak kvalitní zázemí pro své služby,“ potvrdila ředitelka rožnovské Farní charity Pavla Stavinohová.

Podle rožnovských zastupitelů by peníze z grantů měly putovat například na podporu seniorů, osob s tělesným či duševním postižením nebo na sportovní a tělovýchovné aktivity. Dotovat chtějí také pořádání kulturních akcí či ochranu a tvorbu životního prostředí.

„Plánů je spousta. Chtěli bychom například získat dotaci na výstavbu rozhledny na Karlově kopci nebo na stavbu Regionálního informačního centra,“ objasnila místostarostka Rožnova pod Radhoštěm Markéta Blinková.

Žádosti o přidělení grantu mohou jednotlivé organizace posílat do konce února. V dubnu pak rožnovští zastupitelé projednají návrhy doporučené grantovou komisí.