Soutěžící byli zároveň ochutnávači a hodnotiteli. Ochutnával také pětiletý Přemek Kříž.

„Zelí bylo moc dobré a nejlepší bylo to červené,“ řekl klučina krátce po degustaci.

Prozradil, že na soutěž dorazil s maminkou a tatínkem a že přinesli i vlastní zelí.

„Chodíme každý rok, je to pěkná akce. Loni jsme vyhráli druhé místo,“ doplnila maminka Andrea.

Většina zelí byla podle ní dobrá.

„Ale našlo se i takové, které bylo o něco horší,“ podotkla.

Na zelí se nehodnotila pouze chuť, ale také jeho vzhled, vůně a i to, jak je nastrouhané.

„Každý, kdo hodnotí, pak vzorkům, které mu nejvíc chutnají, přidělí body. A to od jednoho do pěti. Zelí, které získá nejvíc bodů, vyhrává,“ přiblížil za pořadatele soutěže jednatel Spolku pro zachování valašských tradic Milan Mareček.

Ten, kdo si při ochutnávání pozná své vlastní zelí, získává titul Zelmajstr.

„Cílem této soutěže je připomínat, že zelí je základ valašské stravy. Jsme rádi, že se podobná klání rozšířila i po okolí. Tradice je potřeba udržovat,“ míní Mareček.

Zábavné soutěžní odpoledne doplnila ukázka strouhání a šlapání zelí a nechybělo ani povídání o této typické valašské pochutině. Poté už ale všichni s napětím očekávali vyhlášení výsledků.

Zelí ověnčené bronzovou medailí připravil Martin Nerodil, stříbrnou medaili získalo zelí Anny Malinové. Nejlepší zelí přinesla Kateřina Baďurová. Vítězové si odnesli originální medaile, diplomy a balíčky s něčím na zub od řezníka. Zlatá Kateřina Baďurová získala také originální pohár.

„Vůbec jsem to nečekala a jsem velmi překvapená. Jsem moc ráda, že jsem vyhrála v takové konkurenci,“ svěřila se vítězka s bezprostředními dojmy. Zelí nakládala podle receptu svého pradědečka.

„Na krouhání máme také vlastní stroj, který pradědeček vyrobil. U nakládání je celá rodina, je to pro nás takový rituál,“ dodala vítězka.

Zelmajstrů, kteří si poznali své zelí, bylo letos dvanáct.