Nehoda značně zkomplikovala dopravu na frekventovaném tahu Vsetín - Valašské Meziříčí. Provoz svedený do jednoho pruhu řídili policisté. V kilometrových kolonách, které se po nehodě vytvořily, čekali řidiči desítky minut. Odstraňování následků havárie pokračovalo ještě včera.

„K nehodě vyjeli hasiči ze Vsetína se dvěma zásahovými vozy po šesté hodině večer,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček a dále uvedl: „Řidič kamionu se údajně vyhýbal protijedoucímu autu, najel na krajnici ale zpátky do jízdního pruhu se mu už nepodařilo vrátit. Těžký návěs se nahnul a převrátil celou nákladní soupravu do příkopu pod úrovní silnice.“

Tahač i s návěsem zůstal ležet na boku v poli. Řidič ani nikdo jiný nebyl při nehodě zraněn. „Hasiči vyhradili kolem místa havárie zónu, ve které by mohlo hrozit nebezpečí a v dýchacích přístrojích provedli jen vnější průzkum kamionu a jeho blízkého okolí,“ uvedl Mitáček.

Velitel zásahu na místo povolal speciální protichemický kontejner, který mají k dispozici hasiči ve Valašském Meziříčí. Po příjezdu chemiků se podle Mitáčka hasiči převlékli do speciálních ochranných obleků aby mohli prozkoumat vnitřek návěsu.

„Uvnitř nalezli převrácený náklad sudů a barelů s chemickými látkami,“ popsal Mitáček. Naštěstí všechny přepravní nádoby nehodu přečkaly bez úhony a žádná z nebezpečných látek neunikla.

Podle předložené dokumentace převážel řidič sedmdesátiprocentní kyselinu dusičnou, roztoky hydroxidu sodného a draselného a další chemické látky,“ vyjmenoval Mitáček s tím, že látky byly uloženy ve dvousetlitrových sudech a plastových obalech různých velikostí. Celý náklad vážil bezmála osmnáct a půl tuny.

Včera ráno nařídil velitel hasičů na místě nehody další prohlídku nákladového prostoru kamionu. „Kolegové znovu oblékli ochranné obleky a vstoupili do návěsu,“ řekl mluvčí krajských hasičů s tím, že opět nezjistili žádné poškození přepravních nádob. Po dohodě s řidičem a vlastníky nákladu zajistili hasiči smluvního partnera na překládku převážených látek a vyproštění havarovaného kamionu.