Khavárii došlo včera dopoledne na hlavním tahu ze Vsetína do Zlína. Vkatastru obce Lhota u Vsetína se střetl Citroën svozidlem Škoda 120. Ženou řízený vůz značky Citroën přijížděl od Zlína, škodovka mířila ke krajskému městu od Vsetína.

Po vzájemném střetu se první zuvedených vozidel odrazilo od břehu vedle silnice a zůstalo ležet na boku na silnici. „Řidičku tahali hasiči oknem, vystřelil jí airbag. Všiml jsem si, že měla bouli na ruce,“ uvedl krátce po nehodě jeden ze svědků zásahu Hasičského záchranného sboru. „Řidič ze stodvacítky na tom byl ale podle všeho hůř. Asi to odnesly jeho nohy,“ doplnil.

Další ze zdejších obyvatel nešetřil slovy kritiky vůči řidičům. Místo, kde se včerejší nehoda stala, patří podle nich krizikovým. Mírná zatáčka svádí řidiče krychlé jízdě, málokterý z projíždějících ale ví o existenci odbočky směřující do obce Lhota u Vsetína. „Je to zrádné místo, asi nejnebezpečnější široko daleko. Strach máme i my místní a nejvíc zmotorkářů, kteří si tady ztoho dělají tréninkovou trať,“ rozhořčil se další zpřihlížejících.

Během včerejšího dopoledne polististé na území okresu zaznamenali pět dopravních nehod. „Je to poměrně hodně, navíc se všechny staly zhruba ve stejném čase. Příčinu uvedené havárie šetří dopravní policisté,“ řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Řidička citroënu zBoskovic, narozená vroce 1978, byla po krátké hospitalizaci propuštěna ze vsetínské nemocnice. O čtyři roky starší řidič škodovky ze Lhoty u Vsetína je dosud vnemocnici. „Jeho zranění ale není vážné, jednalo se hlavně o odřeniny,“ uvedla mluvčí vsetínské nemocnice Jana Oborná.