„Nehodu evidujeme jako mimořádnou událost, na místo kromě vrtulníku vyjely i tři záchranářské posádky a velkokapacitní sanitka pro situace s více zraněnými. Ošetřili jsme dva dospělé, muž utrpěl středně těžká zranění a převezli jsme jej k dalšímu ošetření do Úrazové nemocnice Brno, žena byla převezena do Fakultní nemocnice Brno k vyloučení vážnějších zranění, utrpěla středně těžká poranění. Nezletilou dívku se středně těžkými zraněními jsme převezli do Dětské nemocnice Brno a malé děvčátko s podezřením na těžké zranění také to dětské nemocnice,“ popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Ilustrační foto
Mladý motorkář nezvládl sjezd z dálnice D5. Po nárazu do značky na místě zemřel

Velkokapacitní sanitka pak převezla šest dětí do dětské nemocnice k podrobnějšímu vyšetření, které má vyloučit vážnější zranění.

Nehoda krátce po 14.30 zablokovala oba jízdní pruhy, za ní se vytvořila asi dvoukilometrová kolona. Policisté krátce poté začali provoz odklánět na sjezdu u Blučiny na Židlochovice, řidiči se na dálnici vraceli u Hustopečí na 25. kilometru. Odklon ukončili krátce před 16.30 poté, co uvolnili jeden jízdní pruh.