„Šárka bývala veselou, usměvavou a přátelskou mladou dívkou , najednou ale začala mít problémy, začala být unavená, měla pocit na omdlení. Trvalo dlouhou dobu, než se na její nemoc přišlo. Dcera skoro tři roky prakticky proležela na nemocničním lůžku. Proto je jedním z následků léčby problém s páteří a nekróza kyčelních kloubů. Moje Šárka nyní bojuje s následky léčby,“ říká maminka Jarmila Martináková.

Před časem maminka požádala nadaci o pomoc

„Šárce jsme přispěli 50 000 korunami na rehabilitace a na psychoterapii. Věřím, že se mladému děvčeti na startu do života podaří zdravotní problémy zmírnit tak, aby si mohla dále plnit své sny a plánovat budoucnost,“ říká Veronika Dostálová, členka správní rady Nadace Agel.

Voda. Ilustrační foto
Za vodné a stočné si lidé na Vsetínsku od příštího roku připlatí

Šárka už má nyní po prvních rehabilitacích, má povolenou chůzi bez opory jen na kratinké vzdálenosti, na delší trasy používá invalidní vozík. Její rehabilitace trvat ještě minimálně jeden rok. Nyní absolvuje speciální terapie na srovnávání páteře, a také na léčbu kloubů. Po několika psychoterapiích a užívání léků se její psychický stav pomalu zlepšuje. Pomáhá jí také alternativní léčba přírodními medikamenty.

„Šárka moc děkuje za pomoc. Opravdu jí rehabilitace hodně pomáhají jak po fyzické tak i psychické stránce.  Dcera by jsi k Vánocům přála jít k výživové poradkyni, aby pod dohledem mohla zhubnout váhu nabranou v průběhu léčby hlavně kvůli odlehčení jejím kyčlím,“ dodává maminka Jarmila Martináková.