Přesto si tamní maminky stěžují, že je dětských hřišť málo. Zdá se jim také, že jsou neudržovaná, neoplocená, a že písek v nich není nejčistší,“ postěžovala si například Marie Potůčková.

„Písek postupně vyměníme na všech pískovištích. Přednost mají ta, která jsou nejvíce navštěvovaná,“ sdělil mluvčí městského úřadu Josef Beneš.

Některá pískoviště podle něj nevyhovují bezpečnostním předpisům. Bude nutné je zrušit a postupně obnovit. „Jde o pískoviště se skluzavkami. Hrozí tam, že dítě dopadne do písku v místech, kde si hrají ostatní,“ upřesnil Beneš.

Současně s výměnou písku pracovníci společnosti Městské lesy a zeleň prověří stav laviček na dětských hřištích. „Necháme je opravit a natřít, případně vyměnit,“ vysvětlila Hedvika Bestová z odboru komunálních služeb radnice.

Jak dále uvedla, často jsou to ale zbytečně vynaložené peníze, protože vandalové lavičky záhy opět poničí.

Hodně dětských hřišť je kvůli výtržníkům ve špatném technickém stavu. „Aspoň na některých necháme obnovit část herních prvků,“ řekla Bestová.

„Například na Havlíčkově ulici necháme do konce dubna instalovat houpacího koníka, na sídlišti Stínadla a v Čajkovského ulici vzniknou nová pískoviště. Náklady se vyšplhají na třicet tisíc korun.