Názory redaktorů Slováckého deníku klikni ZDE

Najít na ně jednoznačně správnou odpověď je podle mého názoru mission impossible. Pravda je totiž někde uprostřed, což mimo jiné potvrzuje i skutečnost, že se k výpovědím nepřidala víc než polovina mužů a žen v bílých pláštích. Přesto doktoři nakonec dosáhli svého – platy jim zřejmě budou alespoň částečně zvýšeny. Teď jsem jen zvědavý, za jak dlouho vystoupí s obdobnou donucovací taktikou učitelé, hasiči, policisté… Jenže pozor. Abychom po happyendu, kdy všichni budeme brát víc, za nějaký čas nedopadli jako v Řecku.

Infografika Děkujeme, odcházíme.

Deník se zeptal osobností Zlínského kraje, jak podle nich kampaň lékařů dopadne

Antonín Bajaja, publicista, novinář, pedagog a nositel literárních cen: Myslím si, že jako všechny vyhrocené akce dopadne přívětivým kompromisem pro všechny strany.

Romana Habartová, etnografka Slováckého muzea: Pokud je vůle, vždy vše dopadne dobře. Jsem věčný optimista a předpokládám, že se taková věc vyřeší.

Milan Orálek, ekolog, Valašské Meziříčí: Myslím, že jich do ciziny odejde velmi málo. Většina se vrátí do nemocnic za větší plat.

Jan Hašek, předseda Agrární komory Kroměříž: Dopadne to tak, že se lékaři vrátí. Za takový výsledek akce bych byl rád.
Osobně však nejsem na straně lékařů.

Jarmila Čičmancová, ředitelka Hasičského záchranného sboru Zl. kraje: Z indicií mám pocit, že se nedohodnou, ale těžko hodnotit. Kvůli pacientům bych chtěla věřit v kompromis.

Josef Laža, lidový zpěvák, Vsetín: Nepokládám za správné brát pacienty jako rukojmí. Lékaři by měli řešení nabídnout, ne jen vyvíjet nátlak

Radek Sigmund, ředitel Městské policie Bystřice pod Hostýnem: Myslím si, že všechno vyzní do ztracena, lékaři zůstanou. Sice možná částečně dosáhnou svého, ne všeho.

Antonín Mach, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti: Specialisté by měli dostat přidáno. Ti neloajální, kteří si vzali společnost jako rukojmí, by měli podstoupit selekci.

Martin Vráblík, lyžař, reprezentant ČR, Nový Hrozenkov: Myslím, že se budou chtít doktoři vrátit, ale někteří už nebudou mít kam.

Jiří Stránský, ředitel Muzea Kroměřížska: Obávám se, že teď je to už natolik vyhrocené, že to dopadne špatně a nastane hodně nepříjemná situace.

Zdeněk Venera, hlavní trenér a sportovní manažer hokejistů PSG Zlín: Podle mě se nakonec dohodnou. Nedovedu si představit, kam by všichni ti lékaři odešli.

Vítězslav Koukal, ředitel Valašského muzea v přírodě: Jsem optimista. Devadesát procent lékařů stejně nové místo nemá a budou rádi, když je vezmou zpátky.

Jiří Králík, ředitel Domu kultury Kroměříž, Staré Město: Velmi nelibě sleduji poslední vývoj iniciativy. Ale věřím, že dojde ke shodě, protože ministr našel fi nance.

Zdeněk Knedla, silák známý jako Železný Zekon: Pokud lékaři skutečně odejdou, ještě se rádi vrátí. I když chápu, že mají být dostatečně ohodnoceni.

Jaroslav Mikulík, ředitel Domu kultury v Uherském Brodě: Požadavky doktorů podporuji a zároveň si přeji, aby neodcházeli. Přesto se obávám kolapsu v nemocnicích.

Jan Chudárek, ředitel Gymnázia Zlín - Lesní čtvrť: Pokud budou alespoň částečně splněny jejich požadavky, tak se většina lékařů vrátí.

Honza Gajdošík, učitel, sbormistr: Lékaři jsou na tom několikrát lépe než například učitelé a my si taky nebereme za rukojmí děti. Podle mě to tak nějak po česku vyšumí do ztracena.

František Segrado, zpěvák a všeuměl, Jablůnka: Lékaři tím u mě ztrácejí důvěru, považuji to za porušení lékařské přísahy. Nezbývá než poděkovat a ať odejdou.

Zdeněk Jurásek, pořadatel Trnkobraní ve Vizovicích: Myslím si, že se dohodnou. Podle mě odejít nechtějí a je to jen hra a nakonec neodejdou.

Zuzana Hoff mannová, ředitelka Diakonie ČCE, střediska CESTA: S akcí příliš nesouhlasím, ale svým způsobem ji chápu. Podle mě to dopadne tak padesát na padesát.