Provozovatelé areálů přesto hlásí slušnou návštěvnost. Pomohly jim jarní prázdniny v Jihomoravském kraji. „Zimní atmosféra chybí, máme jen technický sníh. Ale fungujeme a návštěvnost je díky púchovským a brněnským prázdninám nadprůměrná," uvedl Miroslav Maczko z areálu na Kohútce v Javorníkách.

Brněnské prázdniny potěšily i provozovatele areálu v Karolince Jana Dudka. „Ubytovací kapacity jsou zaplněné. Technického sněhu je stále dostatek. Zejména ráno, kdy je svah zmrzlý, je lyžování skvělé," řekl Dudek. V sobotu a v neděli budou na svahu v Karolince závody ve skicrossu do nichž se mohou amatérští lyžaři zapojit. Soutěžit mohou o účast na kempu s českou reprezentací a možnost zazávodit si na skicrossovém mistrovství republiky.

Pouze malý a dětský vlek jsou v provozu ve Skiareálu Búřov ve Valašské Bystřici. „Na sjezdovce je okolo půl metru technického sněhu," informoval provozovatel areálu Emil Korduliak.

Dobré podmínky a denní i večerní lyžování nabízí například Ski areál Sachova studánka v Horní Bečvě. V provozu jsou všechny vleky a doprovodné služby. Na sjezdovkách leží mezi třiceti a šedesáti centimetry technického sněhu.

Lyžaři mohou zavítat také do sousedního areálu Rališka v Horní Bečvě. Celý areál se sedačkovou lanovkou, vleky a službami je v provozu přes den i večer. „Na sjezdovkách máme od dvaceti do šedesáti centimetrů sněhu. Patříme mezi ty šťastné areály, kde se stále ještě lyžuje," ohlásili provozovatelé.

Lyžuje se také ve Skiareálu Soláň – Vrchol. „Pojedeme celý víkend. Na tu bídu, která je, máme sjezdovky dobře upravené," řekla Lenka Fiurášková z areálu.

Na Pustevnách jsou v provozu Velká sjezdovka, vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek. Podle Karla Šrubaře ze společnosti Skialpin Pustevny se sice návštěvnost oproti minulým týdnům zvýšila, kapacita vleků je i tak naplněna nejvýše na třicet procent. Sjezdovky stále drží i ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích, kde ale bude v neděli sjezdovka Razula kvůli soukromé akci otevřena jen do půl dvanácté dopoledne.

Jen vyznavačům běžeckého lyžování zima nadále nepřeje. Nesjízdné jsou mimo jiné také trasy na Pustevnách v Beskydech. „Dnes jsem tam viděl dva běžkaře a vrátili se zablácení," přiblížil už ve čtvrtek Karel Šrubař z tamního ski areálu.