„Z jejího majetku, zkonfiskovaného v roce 1948, je v nové expozici představeno dochované vybavení vsetínského zámku,“ přiblížila kurátorka uměleckohistorických sbírek Olga Mehešová.

Budoár nabízí pozdní baroko

Vedle pozdně barokního nábytku (párových komod a skleníku) zde návštěvníci uvidí soubor pseudorokokového vybavení budoáru (dámského pokoje) a příborník v orientálním stylu.

„Mobiliář je datován od konce 18. století až do počátku století dvacátého. Nábytek je bohatě zdobený intarzií nebo lakovým nátěrem a malbou,“ doplnila kurátorka.

Půvaby zámeckého interiéru podle ní umocňuje i historická dekorativní a užitková keramika, uměleckořemeslné artefakty a obrazy, které jsou zapůjčeny z Muzea Novojičínska.

Holandští mistři z kanceláře starostky

V salonu je vystaveno i zátiší ve stylu barokních holandských mistrů, které pochází z majetku města Vsetína a až do jara letošního roku zdobilo kancelář starostky města.

Zámeckým salonem Marie Baťové začíná muzejní expozice pod názvem Vsetín na prahu moderní doby. „Návštěvníci se během prohlídky mohou dozvědět mnoho zajímavého o životě této výjimečné ženy a silné osobnosti,“ dodala Mehešová.

Salon bude také nadále sloužit k pořádání komorních svatebních obřadů.

Zajímavosti ze sbírek Muzea regionu Valašsko najdete také každé pondělí v týdeníku Naše Valašsko