„Moc jsem se těšil, hlavně na kamaráda Pavlíka a na to, jak si budeme hrát s kostkami. Doma jsem si hrál taky, ale bez kamarádů to nebylo ono,“ říká pětiletý Filip Staněk ze třídy Skřítků.

Žaneta Pavelková je sice s miminkem doma na mateřské dovolené, ale i ona možnost přivézt tříletou dceru Sofii do školky uvítala.

„Těšila se na ostatní děti a potřebovala se dostat ven,“ líčí maminka.

Mateřinky se na příchod dětí důkladně připravily.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.

„Než jsme otevřeli, proběhl tady generální úklid včetně vyprání koberců a dezinfekce všech povrchů, také jsme nakoupili větší množství tekutého mýdla,“ popisuje Ivana Tlapáková, ředitelka Mateřské školy Vyhlídka.

Učitelky ve zvýšené míře dohlížejí, aby děti dodržovaly osobní hygienu, a rodiče museli při příchodu předložit potvrzení o jejich bezinfekčnosti.

„Vzhledem k současné situaci jsou preventivní opatření přiměřená. Není to žádná hrůza,“ hodnotí Žaneta Pavelková.

Ve stejný den jako ve Valašském Meziříčí otevřely mateřské školy také v Zubří či Kelči. Už ve středu 13. května se mohly děti vrátit také do pěti mateřinek zřizovaných městem Rožnov pod Radhoštěm.

Ve Vsetíně či Karolince čekají s otevřením mateřských škol až na příští pondělí 25. května.

Absolventka vsetínského gymnázia a nyní studentka druhého ročníku všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze Viktorie Mollová je jednou z devíti mediků a devíti studentek zdravotnických oborů, kteří v uplynulých týdnech pomáha
Medička roku se infekce nebála. Při dodržování zásad se to dá zvládnout, říká