Ve své nové podobě nyní nabízí turistům zhruba dvouhodinovou procházku okolím Rožnova pod Radhoštěm, výhledy na město i legendární horu Radhošť. Novinkou je možnost stáhnout si přímo na stezce do mobilních telefonů informace o místě, na kterém se návštěvník nachází.

O úpravu naučné stezky Hradisko se postarali pracovníci Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy (CHKO Beskydy). Z původních tří okruhů se všechny panely přestěhovaly na okruh jeden. Přibyly nové informační tabule i rozcestníky. „Částečně se změnila také trasa stezky. Na jednom z nejvyšších míst na trase jsme instalovali nízkou dřevěnou plošinu s tabulí, na které jsou popsány vrcholy kopců a místa, která jsou z tohoto místa vidět,“ řekl spoluautor rekonstruované stezky František Šulgan ze Správy CHKO Beskydy.

Novinkou na panelech je informační tabulka, pomocí které si můžou turisté stáhnout přímo do mobilního telefonu podrobnější informace vztažené k místu, na kterém právě stojí. Na úpravě stezky budou ochránci přírody pokračovat také v příštím roce. „Státní podnik Lesy ČR ji doplní lavičkami a přichystá dřevo na opravy trasy. Tyto práce budou mít na starosti členové Českého svazu ochránců přírody Radhošť,“ doplnil Šulgan.

Naučnou stezku Hradisko často navštěvují učitelé s žáky místních škol, obyvatelé města i návštěvníci Rožnova. „V létě tu potkáte rodiny i jednotlivce ze všech koutů naší republiky, ale slyšíte tu i angličtinu, slovenštinu nebo italštinu,“ upozornil Šulgan. Rekonstrukce naučné stezky Hradisko si vyžádala sto čtyřicet tisíc korun. Správa CHKO Beskydy získala potřebné finanční prostředky na její úpravu od Moravskoslezského kraje a Evropské unie.