Přestože dostal hned po necelých deseti minutách gól z poloviny hřiště, z těžké situace se vzpamatoval a ještě pak pomohl dovést svůj tým k cennému vítězství nad sousedním rivalem.

Petr Chocholatý si skutečně v neděli odpoledne zažil při derby hodně krušný začátek. Chlapi v bufetu si jen tak, tak stihli cucnout točeného pivečka a už kroutili hlavou, cože to tam ten jejich gólman prováděl. Hostující Martinák totiž nákopem z poloviny hřiště překvapil všechny včetně sebe a vzduchem plachtící přeletěl nade všemi hráči včetně domácího brankáře a skončil v síti – 0:1. „To byl hodně špatný začátek. Nějak jsem ten balon neviděl tak dobře, jak bych potřeboval a najednou mě přeletěl a byl z toho gól," popisuje krušný začátek zápasu Petr Chocholatý. Naštěstí v dalším průběhu se domácí tým rychle zvedl a srovnal skóre, když se prvním gólem mezi muži prosadil mladík Vidlička, který po chvíli srovnal na 1:1. V poločase už se cítil Chocholatý v brance trochu lépe než na začátku. „Asi tři nebo čtyři roky jsem vůbec nechytal a hrál převážně v útoku, proto jsem se do toho musel trochu dostat. Na konci první půle už to bylo stále lepší a cítil jsem se už v brance dobře," vysvětloval po utkání domácí gólman Petr Chocholatý.

Jeho chvíle přišly až ve druhé půli, kdy v klíčových chvílích vytáhl potřebné zákroky a nakopl tak svůj tým. Asi klíčovým byl zákrok za stavu 1:2 z pohledu domácích. Kladeruby měly další velkou šanci, ale Chocholatý pěkně umístěnou střelu z šestnáctky ještě hezčím zákrokem zneškodnil. Z následného útoku domácí tým vyrovnal Bátrlou a deset minut před koncem dokončil vítězné dílo hlavičkou Džobák.

Branky zvítězily 3:2 a zaskakující gólman Chocholatý tak mohl slavit se svými spoluhráči tři body. „Snad jsem i já přispěl k vítězství, které má pro nás velkou cenu," oddechl si po dramatickém utkání Petr Chocholatý a zároveň sportovně uznal, že soupeř si asi nějaký ten bodík zasloužil. „Nehráli vůbec špatně, fyzičku měli určitě lepší, to musíme přiznat," uznal sportovně Chocholatý, proti kterému nastoupil v dresu Kladerub jeho bratr.

Po vítězném zápase pak hned kroutil hlavou, že i když pomohl vychytat tři body, žádné placení do klubové kasy nepřipadá v úvahu. „Kdepak, s tím si na mě spoluhráči nepřijdou. Dva dny před zápasem jsem totiž měl narozeniny a donesl jsem litr slivovice, takže teď už nic nebude," smál se Petr Chocholatý, jenž v pátek oslavil 29. narozeniny.

Hned po zápase už u zaslouženého pivečka střádal se spoluhráči plány na další kola vsetínské IV. třídy. „Je vidět, že Lokomotiv Branky už zase šlape na plné obrátky, tak bych to viděl tak, že si v příštím kole zajedeme pro body do Mikulůvky," smál se fotbalista.