Jeden z obyvatel Hošťálkové tímto způsobem upozorňoval na údajně nevhodné chování některých nově zvolených zastupitelů. „Místní muž se na soud obrátil poslední den desetidenní lhůty pro podání stížností. Krajský soud měl na vyjádření dvacet dní, už dnes jsme ale obdrželi vyjádření, že soud námitku zamítá jako neopodstatněnou," řekl v pondělí Valašskému deníku starosta Hošťálkové Petr Laštovica.

Podle jeho slov znamenala neopodstatněná námitka prakticky pouze neplánovaný odklad ustavujícího zastupitelstva. To se uskuteční příští týden v úterý 11. listopadu.

Lidé v Hošťálkové vybírali ve volbách 15 ze 33 kandidátů, z nichž každý šel do voleb sám za sebe jako nezávislý. Nejvíce hlasů dostal právě současný starosta Petr Laštovica.

Nepříjemnosti provázely komunální volby také v Lačnově. Den před otevřením volebních místností našli místní lidé ve schránkách letáky s textem namířeným proti starostce Marii Vlčkové. „Rozhodla jsem se podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Šlo o osočení mé osoby krátce před volbami," řekla Marie Vlčková. Sama prý tuší, kdo by mohl za anonymem stát. Policejní vyšetřování však ještě výsledek nepřineslo.