„U lidí totiž vyvolaly nejrůznější reakce,“ sdělila mluvčí vsetínské radnice Eva Stejskalová. Podle ní se k návrhům vyjádřily bezmála tři stovky lidí. Téměř polovina z nich se vyslovila pro variantu, ve které je náměstí Svobody řešeno jako skladba různých ploch nabízejících možnost pro pobyt, pohyb, estetický zážitek i relaxaci.

„Druhá alternativa, která kladla důraz na stávající komunikační trasy a v níž bylo navrženo prosklené dvojče městského úřadu, oslovila třetinu dotázaných,“ uvedla Stejskalová. Asi třetina respondentů ankety však měla k předloženým studiím výhrady. Nejvíce lidem vadilo propojení budovy městského úřadu a domu kultury, nedostatek zeleně či omezený výběr variant. Někteří by zase peníze raději využili jinak, například na stavbu bytů nebo domova důchodců.

Rozdílné názory podle Stejskalové panují i mezi zastupiteli. Radnice se tedy nakonec rozhodla vyhlásit architektonickou soutěž. Její podmínky má rozhodnutím rady vypracovat útvar investic a rozvoje. „Vítězný návrh, který vzejde ze soutěže, bude podkladem pro podání žádosti o evropskou dotaci,“ uvedla starostka Květoslava Othová.