Letošní ročník Beskyd Rally odstartoval už ve čtvrtek 28. července příjezdem jednotlivých posádek. Na Valašsko zavedla majitele veteránů páteční první etapa nazvaná Moravská. „Přivedla nás do částí regionu, které jsme ještě s veterány nenavštívili," upozornil ředitel Beskyd Rally Václav Dostálek.

Hlavní dopolední zastávkou bylo včera Valašské Meziříčí, kde byl připravený bohatý doprovodný program. Majitelé své historické unikáty zaparkovali na náměstí, měli možnost navštívit galerii v areálu zámku Žerotínů a zúčastnit se exkurze v gobelínové manufaktuře.

Po obědě vyrazila kolona naleštěných vozidel a motocyklů na Dolní náměstí do Vsetína, kde ji vítala cimbálová muzika. Po patnácté hodině pokračovali účastníci devatenácté Beskyd Rally do Karolinky.

„Tam je vedle tradičních frgálů, na které se mnozí těší celý rok, připravená i návštěva nově otevřeného sklářského muzea," prozradil předem Václav Dostálek.

K večeru posádky zamířily do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se na parkovišti u kulturního domu uskutečnila komentovaná prohlídka zúčastněných vozidel. Následoval přesun na základnu do Malenovice.

Dnes čeká účastníky etapa, která je povede přes tři státy. „Z Malenovice nejdříve zamíříme do Polska. Tam bude první zastávkou lázeňské město Ustroń s prohlídkou zajímavého muzea motocyklů," nastínil Dostálek. Poté čeká majitele veteránů cesta do Wisly, zpátky na Moravu do Jablunkova a na Slovensko do Čadce a Turzovky a zpět do Malenovice.

Účastníci Beskyd Rally podle Dostálka každý den najezdí zhruba 160 kilometrů.