Návštěvníci akce se mohou těšit na pestrou nabídku především velikonočního zboží i na bohatý doprovodný program.

Městští policisté upozorňují, že v době konání Josefského jarmarku bude na náměstí částečně omezený provoz i možnost parkování. V sobotu i v neděli bude zároveň v platnosti schválená výjimka ze zákazu popíjení alkoholu na Masarykově náměstí. „To znamená, že návštěvníci jarmarku starší osmnácti let si můžou během akce alkohol dopřát,“ vysvětlil ředitel městských strážníků Daniel Vašut.

Slavnostní zahájení Josefského jarmarku je naplánováno na páteční desátou hodinu dopolední. „Po průvodu a vystoupení mažoretek ze Základní školy Záhumení se o úvodní slovo postarají místostarostové Alois Vychodil a Václav Mikušek a také rožnovský farář Kamil Obr,“ řekla ředitelka pořádajícího T klubu – kulturní agentury Lenka Vičarová.

Hlavním lákadlem budou ovšem stánky převážně s velikonočním zbožím. Na Josefský jarmark zavítá téměř stovka prodejců. „Nabídnou také pochoutky k jídlu a k pití. Například pražené oříšky, frgály, bramboráky, uzenářské výrobky, teplé oplatky, sýrové výrobky, perníčky a další výrobky z medu, mimo jiné také medovinu,“ vyjmenoval mluvčí Rožnov Tomáš Gross.

Ke koupi budou keramické a smaltované výrobky a šperky, květinové aranže a výrobky ze dřeva, proutí a vlny. Také přírodní masti a pivní kosmetika.

O doprovodný program se v pátek postará soubor Malý Radhošť a Cimbálová muzika Polajka. Vystoupí také kapely Z horní dolní a dál na jih a Emergency Exit.

V sobotu vystoupí Cimbálová muzika Radhošť a Žesťový kvintet. Jarmark na Masarykově náměstí pak po poledni uzavře dechová hudba Rožnovanka.

Součástí jarmarku budou také kolotoče pro děti a další pouťové atrakce.

Na Josefském jarmarku vydraží největší pomlázku

Kulturní agentura T klub vyhlásila soutěž o Největší pomlázku z čehokoliv. Je součástí Josefského jarmarku, který se koná na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm nadcházející pátek a sobotu 16. a 17. března.

Do pátku do půl dvanácté dopoledne mohou zájemci o účast v soutěži odevzdávat své velikonoční pomlázky v informačním centru města, nebo přímo na jarmarku do stánku označeného logem Soutěž. „Mohou být vyhotoveny z čehokoliv. Jediným hodnotícím kritériem je jejich velikost,“ upozornil mluvčí radnice Tomáš Gross.

Soutěžní výtvory zhodnotí v pátek dopoledne nejprve návštěvníci jarmarku, od dvanácti hodin je posoudí také připravená porota. Vyhlášení výsledků plánují organizátoři na třináctou hodinu. „Pomlázky, které jejich autoři věnují do dražby, budou následně prodáványa výtěžek z tohoto prodeje bude věnován Domovu Kamarád a občanskému sdružení Iskérka,“ doplnil Gross.