Pozitivní test potvrdila redakci Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.

„Všem osobám z rizikového kontaktu byla nařízena karanténa a všechny tyto osoby budou testovány. Ve škole proběhl řádný úklid a dezinfekce prostor školy prostředky s virucidním účinkem,“ doplnila Ševčíková.

Ředitel školy Karel Kostka upřesnil, že vedení školy se o pozitivním testu dozvědělo minulý čtvrtek odpoledne.

„Hned v pátek jsme zrušili formou ředitelského volna výuku a vytvořili tak spolu s víkendem třídenní volno, aby se zabránilo případnému šíření viru. Ochrana zdraví studentů a pracovníků je samozřejmě mnohem důležitější než jednodenní výuka,“ zdůraznil Karel Kostka.

Doplnil, že ona pozitivně testovaná osoba byla ve škole naposledy v úterý 1. září.

„Dotyčný se sám nechal testovat, když mu nebylo dobře. A byl ihned izolován. Škola se dezinfikovala a v průběhu pátku a víkendu probíhalo testování těch, které jsme formou trasování vyhodnotili jako epidemiologicky významné kontakty. Všechny testy těchto osob byly dosud negativní, žádná další pozitivně testovaná osoba se neobjevila,“ doplnil Karel Kostka.

Od pondělí 7. září na vsetínské Střední škole Kostka probíhá normální výuka. Výjimkou je jedna třída, která zůstala v karanténě právě kvůli kontaktu s pozitivně testovanou osobou. Toto opatření se dotklo dvou desítek studentů.

„Možná je to zbytečně přísné, ale někdy je lepší přitvrdit a vše zachytit raději v počátcích,“ vysvětlil Kostka.

Podle něj čeká nadcházející pátek všechny, kdo byli umístěni do karantény, další kontrolní testování.

„Na období deseti dnů jsem také nařídil povinné nošení roušek ve společných prostorách, ve třídách je nošení roušek dobrovolné,“ dodal Karel Kostka.