Během následujícího víkendu se policisté ve Zlínském kraji ve větším počtu zapojí do plánované dopravně bezpečnostní akce. Budou kontrolovat rychlost, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a sedaček při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav aut i alkohol za volantem. Kontroly se budou týkat i cyklistů a chodců.

Během rizikového víkendu se policisté ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů zapojí také do preventivní akce na dálnicích.

Na vybraných krizových úsecích dálnic budou připravené operativní hlídky dopravních policistů a odtahová vozidla. Budou připravená ihned vyrazit na pomoc řidičům v případě poruchy, či nehody a zajistit tak rychlé zprůjezdnění silnic.

„Konec letních prázdnin je bohužel již tradičně spojen se zvýšenou intenzitou silničního provozu a s tím spojenými dopravními komplikacemi. Zde vnímám spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů jako pozitivní krok k pomoci řidičům. Očekáváme, že se díky této dopravně-preventivní akci v rizikových úsecích dálnic předejde případným mimořádným událostem a přispěje tak k bezpečnému návratu z prázdnin.“ říká Jaroslav Řehák, ředitel služby dopravní policie Policejního prezidia ČR.

Ilustrační foto
Dva opilí cyklisté skončili po haváriích v nemocnici
Předposlední týden v srpnu 2019 byly lesy na Valašsku plné hub. V Beskydech bylo také plno křemenáčů.
Nosí plné košíky, v lese se ovšem neumí chovat