Popřát si se známými a kamarády vše nejlepší do nového roku přišel také Svatopluk Martínek ze Vsetína. „Chodíme na Vartovnu každým rokem a vždycky je tady dobře. A při výšlapu alespoň shodíme nějaké to vánoční kilo,“ usmíval se Martínek.

Potřásání rukou a přání všeho dobrého nebralo konce. Lidem nevadilo ani sněžení a teplota pod bodem mrazu. Zahřívali se kolem ohně, horkým čajem a chybět nemohla ani valašská slivovice. „Údajně jsou tady bludné kameny. Někdy prý někteří ani neví, jak se z Vartovny dostali domů,“ vtipkoval se štamprlkou v ruce Vlastimil Juřica z Valašské Polanky. Prozradil, že novoročního výšlapu se letos účastní poprvé.

Setkání u rozhledny na Vartovně společně pořádají obec Seninka, Sdružení obcí Hornolidečska a obce Jasenná a Liptál. Starostové a starostky těchto obcí jsou také tradičními hosty novoročního výšlapu. „Letos jsme dorazili z Valašské Polanky. To byla asi poslední trasa, kterou jsme dosud na Vartovnu nešli. Ušli jsme šest a půl kilometru,“ prozradila starostka Francovy Lhoty Kateřina Trochtová.

Připomněla, že podobné setkání, jako to na Vartovně, se odehrálo o den dříve také u rozhledny na Čubově kopci ve Francově Lhotě. „Bylo to ale v menším měřítku. Dorazilo asi šedesát lidí,“ odhadla starostka