Na horách Vsetínska přes noc napadlo až dvacet centimetrů nového sněhu. Silničářům se ale přes ranní obtíže podařilo situaci postupně zvládnout. „Zásadní problémy kromě zablokovaného Sirákova nenastaly. Sirákov se zprovozňoval od šesté hodiny ráno do tři čtvrtě na devět," upřesnil vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Podle Oldřicha Holubáře, ředitele společnosti ČSAD Vsetín, která zajišťuje v regionu autobusovou dopravu, se komplikace objevily i mezi Liptálem a Všeminou. „Vozovka tam byla nesjízdná, takže některé spoje neprojely. Zbytek spojů v okresu Vsetín neměl problém, maximálně některé nabraly zpoždění," zhodnotil Holubář.

Silničářům se postupně dařilo vozovky v regionu uklízet a zprůjezdňovat. „Na úsecích, které jsou ošetřeny chemicky, zůstává rozbředlá sněhová kaše, tam kde se chemicky neošetřuje, je uježděná vrstva sněhu," hlásil kolem deváté hodiny ráno jednatel společnosti Správa a údržba silnic Valašska Jaromír Kořistka. V tu dobu už byly podle jeho slov všechny silnice v regionu s opatrností sjízdné.

Do terénu vyslala Správa a údržba silnic Valašska až dvanáct sypačů a šest radlic. Situaci dostali pod kontrolu také pracovníci společnosti AVE CZ, kteří udržují silnice první třídy.

„Valašské Meziříčí i Rožnov jsou sjízdné naprosto bez problémů, stejně tak na silnici z Valmezu do Vsetína nejsou žádné komplikace," sdělil v devět hodin ráno šéf provozu pro Vsetínsko Dušan Solař. „Jediný větší problém byl na hraničním přechodu ve Střelné, kde napadla větší vrstva sněhu. I ten je už ale po chemické úpravě s větší opatrností sjízdný," dodal Solař.

Komplikace pominuly také na Sirákově. Podle vedoucího dispečinku AVE CZ v Otrokovicích Tomáše Kulhánka byla zdejší silnice sjízdná celou noc. Problémy přišly až v ranních hodinách kvůli neukázněnosti řidičů. „Silnici zablokoval kamion tak, že nemohl projet ani posypový vůz. Za pomoci policie jsme kamion vytáhli a silnici opět zprovoznili," popsal komplikace Kulhánek.

Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu by mělo sněžit až do čtvrtka. Pro Zlínský kraj ale platí jen nízký stupeň nebezpečí. Podle předpovědi by v noci na čtvrtek a ve čtvrtek mělo trvaleji sněžit jen v Beskydech, v ostatních částech Zlínského kraje by sněžení mělo být pouze občasné. 

Autor: zpravodajové Deníku