„Ráno přestalo sněžit, takže odpoledne žádné problémy na vozovkách nebyly. A protože se otepluje, čekáme tání,“ popsal včera situaci v regionu ředitel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

V Horní Bečvě leželo včera tři čtvrtě metru sněhu. „Kalamita to není. Sněhové bariéry tady sice jsou, ale k dispozici máme sedm traktorů,“ upozornil starosta Oldřich Ondryáš. Kdo se na zimu připravil, nemá podle něj problém. „Někomu zapadlo auto, ale to je běžná věc,“ řekl Ondryáš.

Valašská Bystřice hlásila včera odhadem půl metru sněhu. „Ani u nás jsme nevyhlašovali kalamitní stav. Silnice máme uklizené, dá se po nich bez problémů jezdit,“ přiblížil starosta Miroslav Martinek

Silnice jsou sjízdné

Ve Velkých Karlovicích leží zhruba metrová pokrývka. „V zimě je to normální, zvládáme cesty uklízet, a ty jsou sjízdné,“ popsal starosta Miroslav Koňařík. Podle něj sníh v lednu na Valašsko patří. „Je to běžné, nic zvláštního se neděje,“ vysvětlil.

Také Hutisko-Solanec hlásí metr sněhu.

„Daří se nám silnice odklízet, máme dva traktory s radlicemi a dva jsme si pronajali. Samozřejmě by lidé chtěli, aby práce byly rychlejší, ale pravdou je, že děláme, co můžeme,“ popsal situaci v obci starosta Vladimír Petružela. Také on ale hodnotí stav za nevybočující z normálu. „Prostě začala valašská zima,“ řekl Petružela.

Přes celodenní práci silničářů se včerejšek neobešel bez dopravních nehod.

Po desáté hodině dopoledne se u Valašské Bystřice nabourala dodávka.

O půl jedenácté srazil řidič u Branek chodce, před dvanáctou havarovala dvě auta ve Valašském Meziříčí. Ve dvě hodiny odpoledne se nabouraly dva osobní vozy s dodávkou u Jablůnky.

A za Rožnovem pod Radhoštěm spadl na silnici strom. Na cestě se tak tvořily kolony.

Alexandra Buršíková, Kateřina Fojtová