Komunikace se daří udržovat sjízdné, podle silničářů je však potřeba přizpůsobit jízdu zimním podmínkám a jezdit s maximální opatrností. K místům, kde se vyskytly problémy, patřil tradičně kopec Syrákov na pomezí okresů Vsetín a Zlín. Ráno zde uvízly kamiony. „Pravděpodobně s letními pneumatikami. Ale osobáky projíždí bez problémů,“ hlásil ráno Severa s tím, že sypač jezdí tam a zpátky a cesta do Zlína je zatím průjezdná.

Situace se zhoršila po desáté hodině, kdy se zde načas provoz zcela zastavil. „Hustě sněží, auta stojí se spuštěnými výstražnými světly, viditelnost je jen na pár metrů. Tvoří se kolona,“ hlásil před o půl jedenácté z místa pod Syrákovem redaktor Valašského deníku.
Podle aktuálních dopravních informací Ředitelství silnic a dálnic (cca 11.30 hodin) dopravní problémy na místě přetrvávají, průjezdný je pouze jeden pruh a na místě jsou policisté.

Jiné omezení platí na silnici I/56 na Bílé ve směru na Staré Hamry a Frýdlant nad Ostravicí. Tato silnice je uzavřená pro těžká nákladní vozidla nad 12 tun. Silnice se udržuje pouze inertním posypem kvůli Vodní nádrži Šance.